Sezen Aksu tabelasını söktüler

İzmir'in Konak İlçesi Çankaya Mahallesi'nde 'Sezen Aksu' Sokağı'nın tabelası kimliği belirsiz kişiler tarafından söküldü

Pazar, 12 Eylül 2010 - 17:03

Sezen Aksu tabelasını söktüler

Sezen Aksu Sokağı'nda oturan bir grup kişi, Türkan Saylan ve Fazıl Say'a yapılan saldırılara sessiz kaldığı, referandumda kullanacağını oy gerekçesiyle bir süre önce sokaklarının adının değişmesi için imza kampanyası başlattı.

Çocuk ve gençlik edebiyatı yazarı sanatçı Berrin Ergüç, 145 sokak girişinde bir apartmanın dışına asılı bulunan, ‘Sezen Aksu Sokağı’ tabelasının sökülmesi için imza kampanyası başlattıklarını ancak bu sabah kalktıklarında tabelanın yerinde olmadığını gördüklerini söyledi.

Ergüç, “Zaten bu tabela resmi değilmiş. Daha önce tabela okulun duvarına asılıydı, ardından buraya asıldı. Biz sokağı 145 Sokak olarak biliyoruz. Seçmen kağıtlarımızda bile 145 Sokak yazıyor, Sezen Aksu Sokağı yazmıyor. Bir şeye adım attık. Bizim adımıza birileri bunu yapmış” dedi.

Mahalle sakini Ferhan Koyuncuoğlu, “Bence sökülmesi yanlış. Herkesin görüşü kendine göre. Bu nedenle görüşlere saygı duymak lazım. Yanlış bir şey” diye konuştu.

Bahri KARATAŞ/İZMİR (DHA)