Sibel Şimşek madalyayla geliyor

Sibel Şimşek 63 kiloda silkmede 135 kaldırarak gümüş, toplamda 243'e ulaşarak bronz madalya kazandı

Sibel Şimşek madalyayla geliyor

Dünya Büyükler Halter Şampiyonasında bayanlar 63 kiloda yarışan Sibel Şimşek koparmada gümüş, toplamda bronz madalya aldı.

Güney Kore'nin Goyang kentinde devam eden Dünya Büyükler Halter Şampiyonasının 6. Gününde bayanlar 63 kiloda yarışan Sibel Şimşek koparmada dünya ikincisi olarak gümüş, toplamda üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

63 kiloda koparmaya 108 kilo ile başlayan Şimşek ilk hakkını kaldıramadı. İkinci hakkında tekrardan 108 kiloyu deneyen Şimşek bu kez başarılı oldu. Koparma kategorisinde üçüncü ve son hakkında 111 kiloyu deneyen Sibel Şimşek bu ağırlığı kaldıramayınca 108 kilo ile koparma kategorisinde 4. Sırada yer aldı.

Oldukça zorlu geçen silkme kategorisinde sırasıyla 128,131 ve 135 kiloyu zorlanmadan kaldıran Sibel Şimşek bu sonuçların ardından dünya ikincisi olarak gümüş madalya aldı. Bu kategoride yarışan son hakkında 141 kiloyu kaldıran Kazak sporcu altın madalyaya uzandı.

Toplamda 243 kilo kaldıran milli haltercimiz Sibel Şimşek, 243 kilo ile dünya üçüncüsü olarak bronz madalya aldı. Karşılaşmaları Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş ve Asbaşkan Ümit Durak'da izledi.