Sıcaklığınızı tanıyan yazılım

Bilgisayarınızın başından kalktığınızda başkalarının bakmasına engel olmak istiyorsanız, size çok enteresan bir çözüm önerimiz var. LockIfNotHot bu alandaki en farklı yazılımlardan biri

18 Nisan 2011, Pazartesi 16:11
A A

Siz başında değilken bilgisayarınıza başkalarının göz gezdirmesini istemiyorsanız yapacağınız birkaç şey var. Şifreli ekran koruyuculardan, zaman ayarlı kilit yazılımlarına kadar birçok seçenek arasına çok ilginç bir çözüm daha eklendi.

Didier Stevens adlı bir yazılımcı LockIfNotHot adlı bir uygulama geliştirdi. Bu uygulama sizin bilgisayarın başında olup olmadığınızı anlayarak bilgisayarı kilitliyor. Başından Kalktığınızda Uygulama bunu yapmak için bilgisayarın tam karşısındaki ısıyı ölçüp ona göre karar veriyor. Kızıl ötesi sıcaklık ölçer ile çalışan yazılım, bilgisayarın karşısında biri varken o kişinin sıcaklığını algılayarak birinin orada oturduğunu algılıyor.

Bilgisayarın başından kalkıldığında, sıcaklık düşünce sistem bunu hemen algılayarak bilgisayarı kilitliyor. Kilit sadece kullanıcının bildiği şifreyle açılıyor. Böylece bilgisayar başından kalktığınızda, sisteminizi kilitlemeyi unutmama derdinden kurtulmuş oluyorsunuz. LockIfNotHot adlı bu uygulama hakkında detaylı bilgiye sitesinden ulaşabilirsiniz.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;