Şikâyetçi çıkmadı Rıdvan kurtuldu

Televizyon yorumcusu, eski milli futbolcu Rıdvan Dilmen, eşini, sevgilisini ve arkadaşı Tanju Çolak'ı dinlettiği için gözaltına alınmıştı. Bu 3 kişi şikâyetçi olmayınca Rıdvan hakkında dava açılmadı

a
a
Perşembe, 12 Ağustos 2010 - 05:00


Şikâyetçi çıkmadı Rıdvan kurtuldu

Eski milli futbolcu Rıdvan Dilmen, eşi Ayşenur, sevgilisi olduğu iddia edilen Nilay Yılmaz ve eski milli futbolcu Tanju Çolak’ın telefonlarını dinlettiği gerekçesiyle 6 Nisan’da gözaltına alınmıştı. ‘Tekelulak’ soruşturmasının iddianamesi tamamlandı. Savcı, Rıdvan Dilmen’in de arasında bulunduğu 29 kişi hakkında dava açılmasına yer olmadığına karar verdi.

İddianamede, Güral Şirketler Grubu ortakları Rıza Güral ve Erol Güral, Kaşıbeyaz Lokantası sahibi Ahmet Kaşıbeyaz, Sheraton Çeşme Oteli’nin ortağı Adil Dilek ile yasadışı dinleme çetesinin lideri Mehmet Yanık’ın da aralarında olduğu 35 sanık hakkında ise 1 yıl ile 113 yıl arasında değişen hapis cezası istendi.

‘Generalim’ demiş

Mehmet Yanık liderliğindeki çete GSM hatlarına yönelik görüşme dökümlerini elde edip üçüncü şahıslara satıyordu. İddianameye göre Rıdvan Dilmen ile Mehmet Yanık arasındaki görüşmelerden, Nilay Yılmaz’ın özel hayatının izlendiği belirlendi. Ancak Nilay Yılmaz şikâyetçi olmadı. Tanju Çolak’ın haberleşmesinin gizliliğinin ihlal edildiğine dair ise delil bulunamadı.

Hem Tanju Çolak hem de cep telefonu görüşme dökümlerini temin ettiği eşi Ayşenur Dilmen şikâyetçi olmayınca Rıdvan hakkında dava açılmadı. 113 yıl hapsi istenen eski futbolcu Mehmet Yanık’ın bir GSM firmasında çalıştığı, kendisini bazen general, bazen de Jandarma istihbarat elemanı olarak tanıttığı belirtildi.

Tazminat ödememek için eşini izletti

İddianamede Kütahyalı Güral Şirketler Grubu’nun veliahtı Erol Güral’ın boşanma aşamasında eline koz geçirmek için eski eşini takip ettirdiği belirtildi. İddianameye göre, Melike Tuba Şanlıoğlu 20 Aralık 2006’da boşanma davası açtı ve 4 milyon TL’lik tazminat talebinin yanı sıra ayrıca 75 milyon dolar istedi.

Tazminat ödemek istemeyen Erol Güral, babası Rıza Güral’ın da bilgisi dahilinde, Şanlıoğlu’nun kendisini avukatıyla aldattığı yönünde delil toplamaya başladı. Çeteden yardım alan Erol Güral, eşinin telefon dökümlerini aldı. Şanlıoğlu’nun, avukatı Serdar Tolga Aras ile bir restoranda yemek yerken ve bir otelden birlikte çıkarken görüntüleri de çekildi. Erol ve babası Rıza Güral’ın 13 yıla kadar hapsi isteniyor.