Silivri İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan makamında ölü bulundu

Silivri İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan, makamında başından vurulmuş halde bulundu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Çalışkan'ın beylik silahıyla intihar ettiğini açıkladı

31 Temmuz 2017, Pazartesi 11:45
A A
Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan makamında  başından tabancayla vurulmuş halde bulundu.İstanbul Emniyet Müdürlüğü, "Hakan Çalışkan beylik silahıyla intihar etti İntihar sebebi henüz bilinmiyor" açıklamasını yaptı.
 

BAŞINDAN VURULMUŞ HALDE BULUNDU


Silivri Emniyet Müdürlüğü'ne sabah saatlerinde  gelen çalışanlar,  Hakan Çalışkan'ı makamında başından vurulmuş halde buldu. Olay yerine  gelen sağlık ekibinin incelemesinde, Hakan Çalışkan'ın yaşamını yitirdiği belirlendi.

Emniyet Müdürlüğü'ne gelen Cumhuriyet Savcısı'nın incelemesi sürüyor.
 

İSTANBUL İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA


İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İl Emniyet Müdürlüğümüz kadrosunda Silivri İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yapmaktayken 31.07.2017 günü vefat eden 3. Sınıf Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan'ın, çalışma odasında henüz sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı kedisina ait beylik silahı ile intihar etmiş olduğu olay yeri incelemesinden sonra anlaşılmıştır. Konuyla iligili tahkikata Silivri Cumhuriyet Başsavcılığıcı devam etmektedir."


BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Silivri İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan'ın makam odasında beylik tabancasıyla intihar etmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Silivri İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan'ın 31 Temmuz 2017 tarihinde İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binasındaki makam odasında saat 10.40'da ölü vaziyette bulunduğunun hatırlatıldığı açıklamada; "Cumhuriyet Başsavcılığımıza olayın saat 10.57'de ihbar edilmesi üzerine derhal Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı ile olay mahaline gidilmiş, olay yerinin güvenliği sağlanmış, olayın tahkiki için acil ve gerekli önlemler alınmıştır." denildi.


Açıklamanın devamında şöyle denildi: 

Olay yerinde yapılan ilk incelemelerde; Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan'ın, makam odasındaki koltuğunda oturur vaziyette olduğu, başında ateşli silah yarası ve koltuğunun yanında zeminde beylik tabancası olduğu görülmüştür. Müdür Hakan Çalışkan'ın 31 Temmuz 2017 saat 01.10 civarında istirahat etmek üzere makam odasına geçtiği, saat 10:30 civarlarında özel kalem personeli tarafından önce telefon ile arandığı, telefonlara cevap vermemesi üzerine makam odasına girildiği, hareketsiz ve başından yaralı olduğunun görülmesi üzerine sağlık ekiplerine haber verildiği ex olduğu anlaşılınca sıralı Amirlere ve Başsavcılığımıza haber verildiği tespit ve müşahede edilmiştir.   


"Adli yönden önem arz eden herhangi bir şüpheli duruma rastlanmadı"
 

Açıklamada, "Başsavcılığımızca, olay yeri inceleme ekipleri ile birlikte olay mahallinde gerekli delil tespitleri ve incelemeler yapılmış, adli yönden önem arz eden herhangi bir şüpheli duruma rastlanmamış, Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı ve Adli Tıp Doktoru ile Adli Muayene işlemleri icra edilmiş ve cenazesi sistematik otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumuna sevk Olayla ilgili olarak başlatılan Adli Soruşturma titizlikle ve çok yönlü olarak sürdürülmektedir." ifadeleri kullanıldı.

ARALIK AYINDA ATANMIŞTI


Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan, 26 Aralık 2016 tarihinde Emniyet Müdürü Hakan Er’in yerine Silivri’ye Emniyet Müdürü olarak tayin olmuştu. Hakan Çalışkan, özellikle uyuşturucu konusunda ilçede büyük hassasiyet göstermesi ile biliniyordu.


AA - İHA - DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;