Silivri'de şok suçlama

Ergenekon sanığı emekli Albay Atilla Uğur'dan Silivri'de şok ifadeler...

Silivri'de şok suçlama

NUMARA SAVUNMA YAPTI

Ergenekon ana davasının ardından 20 Temmuz’da görülmeye başlanan ikinci Ergenekon davasında savunmaların alınmasına dün başlandı. Silivri Cezaevi’ndeki 14. duruşmaya davanın ilk üç sanığı emekli orgeneraller Şener Eruygur, Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz sağlık nedenleriyle katılmadı. İlk savunmayı iddianamenin dört numaralı sanığı eski Jandarma Teknik İstihbarat Daire Başkanı emekli Albay Atilla Uğur yaptı.

‘BAK GÖRECEKSİN...’

‘Silahlı terör örgütü yönetmek’, ‘Hükümete karşı silahlı isyana tahrik’ gibi suçlardan 2 kez ağırlaştırılmış müebbetle yargılanan Atilla Uğur, ifadesinde emniyet ve savcılıktaki sorgusuna ilişkin şok sözler söyledi. Atilla Uğur, Emniyet Amiri Mehmet Karabörk’ün kendisine, “Albayım, sen 25 sene ben 15 sene hizmet etmişiz. Bak seni kullanmışlar. Bir dönem ben de kullanıldım. Sen bize Şener (Eruygur) ve Hurşit (Tolon) ile ilgili şeyler söyle, mesleki taassubu bırak. Savcı Zekeriya Öz biz ne dersek onu yapar, seni bıraktıralım. Bak göreceksin, Şener ve Hurşit kesinlikle tutuklanacaklar” dediğini öne sürdü.

‘HESAP SORACAĞIM’

Atilla Uğur, Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’ün emniyette kendisine, “Biz seni geçen sene alacaktık, baktım yeni emekli olmuşsun, bırakalım biraz emekliliğini yaşasın, dedim. Bu Şener ve Hurşit’le ilgili bir şeyler anlat hakkında iyi düşünelim, seni yarın bırakalım” dediğini de iddia etti. Savunmasını bilgisayar desteğiyle dev ekrana yansıtılan görüntüler eşliğinde yapan Atilla Uğur, “İddianameyi hazırlayanlar büyük bir hırs içinde. Cezaevinde olsam bile TBMM’ye girerek bu yapılanların hesabını soracağım” dedi.