Sinan Bolat'a ceza gelmedi

Belçika Birinci Futbol Ligi'nde Standart Liege takımında forma giyen milli kaleci Sinan Bolat'a, federasyon disiplin kurulu tarafından uyarı verildi

02 Aralık 2009, Çarşamba 13:00
A A

Standart Liege ile Club Brugge arasında 8 Kasım'da oynanan maçta bir hava topu sırasında rakip futbolcu Nabil Dirar’a yumruk atan Sinan Bolat’ın, bu hareketi kasti olarak yapmadığı kanısına varan Belçika Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, milli kaleciyi sadece uyarmakla yetindi.

Maçın hakemi De Bleeckere’nin raporunda yer vermediği olayı televizyon görüntülerinden izleyen ve Sinan’ı federasyona çağıran yetkililer, savunmasında, ’kendi oyuncumu korurken hava topunda yanlışlıkla rakip oyuncunun suratına yumruk attım. Ama her şey o kadar hızlı ve kısa mesafede gelişti ki bunu engellemem mümkün değildi’ ifadelerine yer veren Sinan Bolat’a uyarı verdi.

Disiplin kurulu başkanı Rene Cerstringhe ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, görüntüleri bir kez daha izlediğini belirterek, "Sinan Bolat’ın attığı yumruğun kasti olmadığını tespit ettim. Ceza vermeyeceğiz, ama uyarı alacak. Bu olayın tekrarı olursa da Sinan 2 maç ceza alacak" dedi.

Belçika Milli Takımı ve Club Brugges kalecisi Stijn Stijnen de disiplin kurulunun verdiği kararın kendisini çok şaşırttığını vurgulayarak, Sinan’ın cezalandırılması gerektiğini düşündüğünü söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;