Sincan hakimine beraat

Sincan hakimine beraat

06 Mayıs 2010, Perşembe 15:07
A A

Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz’ın "görevi kötüye kullanma" ve "hazırlık soruşturmasının gizliliğini ihlal" suçlarından yargılandığı Yargıtay 4. Ceza Dairesi beraat kararı verdi.

KAÇMAZ’IN SAVUNMASI

Mahkemede esas hakkındaki savunmasını yapan Osman Kaçmaz, hukukun üstünlüğünü ve yargı bağımsızlığını korumak adına mücadele ettiğini söyledi. Yaptığı görev ve adaletin gerçekleşmesi adına verdiği kararlar nedeniyle bazı kişilerin rahatsızlık duyduklarını savunan Kaçmaz, savunmasında şunları kaydetti:

"Hatta bazı kişilerin canlarının yanması nedeniyle siyasi makamlarda oluşturulan plan nedeniyle hedef seçilip bu planı tetikleyen ve uygulayan kişilerce yok edilmem için uydurma, hukuk dışı bir süreç sonucu huzurunuza getirildim. Oysaki canı yanan ve yanma ihtimali bulunan bu şahsiyetlerin, bugün benim yerimde yüce yargı önünde yaptıklarının hesabını veriyor olmaları gerekirdi. Maalesef bunlara dokunulamıyor."

Adaletin gerçekleşmesi için toplumda herkesin, hangi makam ve mevkide bulunursa bulunsun hesap vermesi gerektiğini ifade eden Kaçmaz, şöyle devam etti:

"Yüce Türk milletinin hukukunu koruyan adaleti gerçekleştirmeye çalışan bizler, boyun eğmedik, eğdiremeyecekler. Hesap günü geldiğinde karşılarında boyun eğmeyen, diz çökmeyen Yüce Türk milletinden aldığı güçle dimdik ayakta duran, Yüce Türk yargısını ve onun bağımsız yargıçlarını karşılarında bulacaklardır.

Ben cadı değilim, burası da engizisyon mahkemesi değil, yüce Türk milleti adına mutlak adaletin tecelli ettiği yerdir. Beni yakamayacaklar. Ben Donkişot da değilim, Sanço ile beraber yel değirmenleriyle savaşmıyorum. Ben yüce Türk milletinden aldığım güç ve yetkiyle adalet savaşı vermekteyim. Tarih göstermiştir ki, hangi güce sahip olursan ol, bu milletin sağduyusu, direnişi ve boyun eğmeyişi galip gelmiştir."
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;