Sinop'taki saldırıyı PKK üstlendi

PKK, Sinop'un Boyabat ilçesinde polis devriye aracına yönelik saldırıyı misilleme olarak kendilerinin gerçekleştirdiğini öne sürdü

07 Nisan 2011, Perşembe 17:33
A A

PKK terör örgütünün, kendisine yakın internet sitelerinde, Sinop'un Boyabat ilçesinde dün gece polis devriye aracına yapılan ve 3 polisin yaralandığı saldırıyı üstlendiği bildirildi. Saldırının, 17 Mart günü Bingöl'ün Adaklı İlçesi'nde 4 PKK'lılının öldürülmesine misilleme olarak gerçekleştirdiği belirtildi.

Boyabat ilçe merkezinde dün saat 23.00 sıralarında devriye görevi yapan polis aracına uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Araç içerisinde bulunan polis memurları Sinan Ertan, Yücel Satıcı ve Mustafa Göçük yaralandı. Yaralı polislerden Ertan, Boyabat Devlet Hastanesi’ne, diğer iki polis ise Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tedavileri süren 3 polis memurunun de sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Polis aracı ise incelenmek üzere olay yerinden çekilerek İlçe Polis Merkezi’nin otoparkına götürüldü. Araç burada incelemeye alındı.

PKK terör örgütünün kendisine yakın internet sitelerinde Sinop'un Boyabat İlçesi'nde dün gece polis devriye aracına yapılan ve 3 polisin yaralandığı saldırıyı üstlendiği bildirildi.

Saldırının, 17 Mart günü Bingöl'ün Adaklı İlçesi'nde 4 PKK'lılının öldürülmesine misilleme olarak gerçekleştirdiği belirtildi.

OLAY YERİNDE BOŞ KOVANLAR

Bu arada polis aracıın tarandığı bölgede bugün öğleden sonra oynayan çocuklar, çok sayıda boş kovan topladı. Çocukların ellerine aldıkları kovanları kendilerine oyuncak yapması da dikkat çekti.

Olay yerinde boş kovanların bulunması, bölgede gerekli inceleme yapılmadığı iddialarına neden oldu.

VALİ CENGİZ: ARAŞTIRMAMIZ SÜRÜYOR

Sinop Valisi Ahmet Cengiz, yaptığı açıklamada olayın terör saldırısı mı yoksa başka bir nedenle mi yapıldığının henüz tespit edilemediğini söyledi.

Vali Cengiz, "Elimizde şuan için fazla bir bilgi yok. Şuana kadar üstlenen olmadı. Yüzde yüz terör saldırısı diyemiyoruz. Failler yakalanınca netleşecek. 4-5 kişi olduklarından şüpheleniyoruz. Polis otosunda da 20’nin üzerinde kurşun izi var" dedi. Boş kovanların çocuklar tarafından bulunduğu yönündeki soruya da Vali Cengiz, "Bilgim yok. Derhal arkadaşlarıma sorup gerekli bilgileri alacağım" diye konuştu.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;