Siren Ertan'la 10 soruda alışveriş

Siren Ertan'la 10 soruda alışveriş

1- Alışveriş tercihlerinizi neler belirliyor?

Altı yıldır kıyafetlerimin çoğunu kendim yapıyorum.Ama bir şey yaratan herkese hayranlık duyduğumdan,o tasarımcıyı yansıtan ve bana o sezonun heyecanını verecek,aynı zamanda uzun yıllar gardrobumda bulunmasından memnun olacağım ve kendim yapmayacağım parçaları da satın alırım.

2- Giyim için tercih ettiğiniz alışveriş mekanları.

Bir yerden bir yere yürürken ve yetişme telaşının içindeki kısıtlı zaman aralığında alışveriş yaparım, o an neredeysem...

3- Market alışverişini nereden yapıyorsunuz?

Evimize yakın marketlerden.

4- Pazar alışverişine çıkar mısınız?

Haftada 6 gün çok yoğun çalıştığımdan buna pek vaktim olmaz, benim yerime yardımcılarım çıkar.

5- En çok ne alırsınız?

Kendim üretmediğim için en çok ayakkabı, çanta ve takı, atkı, şapka gibi çeşitli aksesuarlar alırım. Hermes, Chanel, C.Louboutin en çok tercih ettiklerim sanırım. Vintage da çok severim.

6- En çok ilginizi çeken teknoloji mağazaları?

Amerika’daki "Sharper Image" benim bir numaramdı ama ne yazık ki o da iflasta..

7- Sevdiklerinize hediye almak için tercih ettiğiniz adresler?

Atölyeme yakın olanları tercih ediyorum; Nişantaşı’ndaki sokak çiçekçileri, Tiffany&Co., Cartier, Patika Kitapevi, Dilara Karabay Mücevher, Beymen..

8- Evinizin dekorasyonu için tercih ettiğiniz mağazalar?

Antik Palas ve diğer antikacı dostlarım, Mudo Concept, Luxuria, Living Concept, döşemelik kumaş için Ebru Mengenecioğlu..

9- Alışverişte kampanyaları takip eder misiniz?

Evet, özellikle evimizin ve iş yerimin ihtiyaçları için.

10- Alışveriş yaparken nelere dikkat edersiniz?

Krizle birlikte artan indirim oranları ile çok ucuz diye hiç de ihtiyacınız olmayan ya da bir ay sonra yeni sezonla birlikte modası geçecek çok trendy ürünleri satın almanız işten bile değildir. Bu nedenle indirim dönemlerinde; uzun süre kullanabileceğim, gardrobumdaki diğer parçalarla da kombine edebileceğim, her daim bana yakışacak zamansız ürünler almaya çok dikkat ederim. Bir de onların işlerini desteklemek için arkadaşım, dostum olan yerlere mutlaka öncelik veririm.

MİLLİYET