Şırnak'ta 3 şehit, 2 asker yaralı

Yol emniyeti sağlamak için çıkan birliğe PKK tarafından düzenlenen saldırıda, 2 asker ve 1 geçici köy korucusu şehit oldu

Şırnak'ta 3 şehit, 2 asker yaralı

Şırnak'ta PKK'lı teröristler, yol emniyeti sağlamak için çıkan birliğe düzenlediği silahlı saldırıda, 2 asker 1 geçici köy korucusu olmak üzere 3 güvenlik görevlisi şehit olurken, 2 asker de yaralandı.

Şırnak'ın merkez Namaz Dağı eteklerinde bulunan Güneyçam Köyü, Gevenli Tepe Üs Bölgesi'nden bir grup asker yol emniyeti sağlamak için arama tarama faaliyetine çıktı. Askerler, saat 05.45 sıralarında bir grup PKK'lı teröristin saldırısına uğradı. Uzun namlulu silahlarla açılan ilk ateşte 1 Piyade Uzman Çavuş, 1 Piyade Er ve geçici köy korucusu Abdullah Bilir, olmak üzere 3 güvenlik görevlisi şehit olurken, 2 asker de yaralandı.

Güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine teröristler, ormanlık alana kaçmaya başladı. Yaralı askerler askeri helikopterlerle Şırnak Askeri Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

NAMAZ İLE CUDİ DAĞI'NDA YOĞUN OPERASYON

3 güvenlik görevlisinin şehit olduğu saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için Namaz Dağı'nda hava destekli geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Şırnak 23'üncü Sınır Jandarma Tümen Komutanlığı'ndan teröristlerin kaçtığı bölgelere Sikorsky helikopterlerle özel eğitimli jandarma komandolar indirilip, teröristlerin izleri sürülürken, kaçış yoları da tutuldu. Kobra tipi helikopterler teröristlerin bulunabileceği alanları bombaladı.

Şırnak ile Cizre İlçesi arasında bulunan Cudi Dağı eteklerindeki İkizce Jandarma Tugayı'na bağlı komandolar bu sabahtan itibaren Namaz ile Cudi Dağı'na Sikorsky helikopterleri ile sevk edilirken, Namaz Dağı'nda PKK'lı teröristlerin gizlenebileceği değerlendirilen noktalar olan İkikiraz ile Toptepe bölgeleri de top atışlarıyla sürekli bombalanıyor.