Sırp müzisyenlerden Arınç'a şarkı

Avrupa Konseyi Medya ve Bilgi Toplumundan Sorumlu Bakanlar Birinci Konferansı'na katılmak üzere Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç için kahve içmek için oturduğu tarihi bir kafeteryada Sırp müzisyenler Türkçe şarkılar seslendirdi

07 Kasım 2013, Perşembe 10:11
A A

Başbakan Yardımcısı Arınç, beraberinde Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay, RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun ve öteki yetkililerle birlikte akşam saatlerinde geldiği Belgrad’da kısa bir gezinti yaptı. Arınç ve beraberindekiler, daha sonra kentin eski yerleşim yerinde olan tarihi bir kafeteryada oturarak kahve içti.

Bu sırada kafeteryada bulunan ve geleneksel Sırp müzikleri çalan müzisyenler, Arınç ve beraberindekilerin bulunduğu masaya gelerek, "Üsküdar’a gider iken", "Yangın var ben yanıyorum" gibi Türkçe parçaları seslendirdi. Sırp müzisyenler, ayrıca Boşnaklar’ın geleneksel Sevdalinka parçalarından da sevilen eserleri söyledi. Sırp müzisyenlerin seslendirdiği eserlere Arınç ve beraberindekiler bir süre eşlik etti. 

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;