Şişli'de molotoflu saldırı

Şişli'de yüzleri maskeli bir grup, seyir halindeki içinde yolcu olan iki otobüs ile bir markete molotof kokteyli saldırı düzenledi. Saldırganlar yaya olarak kaçtı. Saldırılarda ölen ya da yaralanan olmazken, maddi hasar meydana geldi

16 Kasım 2012, Cuma 23:00
A A

İddiaya göre, yüzleri maskeli 8-10 kişilik bir grup, Saat 21.00 sıralarında önce Okmeydanı Darülaceze Caddesi üzerinde seyir halindeki içinde yolcu bulunan iki otobüsü durdurdu.

Otobüs durağının camlarını da kıran grup, çuvallardan çıkardıkları molotof kokteyli otobüslere attı. Sürücüler, otobüsün kapıları açarak yolcuları aşağı indirdi. Her iki otobüste de maddi hasar meydana geldi. Ardından grup, olay yerine yaklaşık 100 mesafede bulunan ve içerisinde müşteri bulunan bir marketin camına da molotof kokteyli attı.

Grup, yaya olarak ara sokaklara kaçtı. Saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadı. Olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Gelen itfaiye ekipleri otobüslerde inceleme yaptı.

Kaçan saldırganları yakalamak için çalışma başlatan polis, yola atılan patlamamış molotof kokteylileri incelemeye aldı. Saldırının ardından olay yerinden kaçarak Eyüp, Ayvansaray Otobüs durağına kadar gelen İETT şoförü Refik Aydın, "Bir anda öneme çıktılar. Neye uğradığımı şaşırdım. Molotof kokteyli attılar. Kapıları açarak yolcuları indirdim. Ardından oradan kaçtım" dedi. Halk otobüsünün şoförü Kenan Öztürk ise "Otobüste yolcu vardı. Maskeli bir grup önümü kesti. Molotof kokteyli attılar" dedi.

Süleyman KAYA/İSTANBUL,(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;