Sivas’ta 83 koyun yanarak telef oldu  

Sivas Himmetfakı Köyü’ndeki bir ahırda çıkan yangında, 400 koyundan 83’ü telef oldu

23 Temmuz 2017, Pazar 18:59
A A
Sivas Himmetfakı Köyü'nde Hıdır Dalcan’a (35) ait ahırda, henüz bilinmeyen nedenle yangın  çıktı. Yangını fark eden Dalcan, ahırdaki 400 koyundan 317’sini ailesiyle tahliye etti, 83 koyun ise yanarak telef oldu.          


'PATLAMA SESİ DUYDUK'


Bilgi verilmesi üzerine olay yerine gelen Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekipler, yangını söndürdü. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık  Müdürlüğü ile Sivas Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri yanan ahırda incelemede  bulundu.         Hayvancılık yapmak için yaklaşık 2 yıl önce Erzincan’dan Sivas’a  geldiklerini ifade eden Dalcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ahırın  bitişiğindeki evlerinde bulundukları sırada bir patlama sesi duyduklarını ve  sonrasında ahırın yandığını söyledi.          


'80 BİN LİRA ZARARIMIZ VAR'


Ahırdaki 400 koyunu tahliye etmeye başladıklarını dile getiren Dalcan,  dip tarafta bulunan 83 koyunun yanarak telef olduğunu söyledi.

Dalcan, "Zararımız  büyük, yetkililerden yardım etmelerini bekliyoruz. Yangının neden çıktığını  bilmiyoruz. Elektrikten olabilir. Sadece koyun olarak 80 bin lira zararımız var,  bir de ahır yandı." dedi.          
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;