Sivasspor yönetiminden Sergio'ya sert tepki

Sivasspor yönetiminden Sergio'ya sert tepki

03 Eylül 2009, Perşembe 14:12
A A

 

Sivasspor’a geçen yıl Metalurg Donetsk takımından transfer olan ve bu sezon Sivasspor tarafından sözleşmesi tek taraflı feshedilen Sergio Pacheco de Oliveira’nın eşinin bir gazeteye yaptığı açıklama Sivasspor yönetiminin tepkisini çekti. Başkan Mecnun Otyakmaz, “Faydası olmayan futbolcuyu kulübümde beslemem” dedi.

28 yaşındaki orta saha oyuncusu Sergio Pacheco de Oliveira geçen yıl Ukrayna’nın Metalurg Donetsk takımından Sivasspor’a transfer edildi. Kadroya bir türlü giremeyen ve isteneni veremeyen Sergio’nun sözleşmesi bu yıl başında Sivasspor yönetimi tarafından tek taraflı feshedildi. Sergio Pacheco’nun eşi Debora Pacheco’nun bazı gazetelere yaptığı, “Biz hiç bir yere gitmedik hala Sivas’tayız” açıklaması Sivasspor yönetiminin tepkisini çekti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sivasspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Kordinatör Faruk Taşseten, “Sergio Pacheco bizim sözleşmeli futbolcumuzdu. Fakat takıma gerekli katkıyı sağlayamadı. Yetersiz kaldı. Daha sonra Bakü’de bir takım ile anlaşacağını söyleyerek gitti. Anlaşma sağlayamayınca geri döndü. Sivas’ta kaldığı süre içerisinde biz kendisine ev de tuttuk, arabasını da verdik. Fakat sezon açılışında bizim kampımıza katılmadı. Çok sorun yaşadık. En sonunda biz idmanlara katılmadığı için menajerine ve kendisine protesto çektik. Sonunda Sivasspor yönetimi olarak hakkımızı kullandık ve sözleşmesini tek taraflı feshettik. Basında çıkan haberler gerçeği kesinlikle yansıtmıyor. Biz parasını verdik. Kendisi bizimle helallaşarak ayrıldı. Bu açıklama tamamen hanımının işi” diye konuştu.

OTYAKMAZ: SİVASSPOR’A FAYDASI OLMAYAN FUTBOLCUYU KULÜBÜMDE BESLEYEMEM
Sergio Pacheco de Oliveira hakında çıkan habarleri basından okuduğunu ve canının sıkıldığını söyleyen Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz ise DHA’ya telefonla açıklama yaparak “Sergio’yu biz geçen yıl Sivasspor olarak büyük umutlarla transfer ettik; ama hayal kırıklığı yaşadık. Verimli bir futbolcu olmadığı için bu yıl başında da yönetim olarak görüştük ve kendisine takım bulmasını söyledik. Daha sonra Sergio bize gelerek Azarbeycan’ın Bakü takımı ile anlaştığını söyledi. Biz de tamam dedik;  fakat bir anlaşma olmadığını öğrendik. Bunun üzerine bizde kendisi ile görüşüp alacaklarını ödeyip sözleşmesini Sivasspor yönetimi olarak feshettik. Bu tip haberler ile kimse Sivasspor’u yıpratmaya çalışmasın. Bana faydası olmayan futbolcuyu ben kulübümde besleyemem” dedi. Haberlerde yer aldığı gibi Pasheco ailesinin halen Sivas’ta oturmadığı, şu an İstanbul’da oldukları öğrenildi. Sergio’nun en son geçen hafta kulüple bir görüşme yapmak için kente gelip, daha sonra ayrıldığı bildirildi.

Halife YALÇINKAYA / SİVAS,(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;