Sivasspor'da Ertuğral dönemi

Turkcell Süper Lig takımlarından Sivasspor, teknik direktör Muhsin Ertuğral ile 1 yılı opsiyonlu 2.5 yıllık sözleşme imzaladı

11 Ekim 2009, Pazar 17:29
A A

Bülent Uygun’un, ligin 8. haftasında 2-0 kazanılan Antalyaspor maçı sonrası istifasının ardından, teknik direktörlük görevi için Muhsin Ertuğral’da karar kılan Sivasspor, anlaşmaya vardığı Ertuğral ile kulüp tesislerinde resmi sözleşme imzaladı.

İmza töreninde konuşan kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz, son yıllarda Sivasspor’un yükselen bir ivmesi olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Bize bu başarıları yaşatan sevgili hocamız Bülent Uygun ile maalesef bu yıl ortaya çıkan konum itibariyle yollarımızı ayırmak durumunda kaldık. Bülent hocamızın şimdiye kadar Sivasspor için yapmış oldukları ve yaşatmış oldukları başarılar için bir kere daha teşekkürlerimi sunuyorum."

'SİSTEM TAKIMI KURMAYI DÜŞÜNÜYORUM'

Muhsin Ertuğral ise Bülent Uygun’un yaptığı başarıların ortada olduğunu belirterek, "Maalesef biraz şanssız olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla dün başarılı olan bir takımın bugün kötü olmasına bir anlam veremiyorum.

Zannediyorum şanssız bir durum geçirdi" dedi. "Her şey otomatikleşmiş bir sistem takımı kurmayı düşünüyoruz" diyen Ertuğral, "Geçen sene iyi olan bir takım bugün kötü olamaz. Moral ve ilgiye muhtaç olan bir takım olduğunu düşünüyorum" açıklamasını yaptı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;