Sivas'ta iğrenç tecavüz

Sivas'ın Yıldızeli İlçesi'nde ilköğretim öğrencisi 7 yaşındaki G.T.'ye köyde bulunan ve 11- 14 yaşındaki arasında 3 çocuğun tecavüz ettiği öne sürülürken savcılık soruşturma başlattı

06 Ekim 2010, Çarşamba 16:03
A A

İlçeye bağlı Yakacıkçavuşlu Köyü'nde oturan Nurettin-Gülten T. çiftinin 5 çocuğundan, sağ gözü görmeyen İlköğretim Okulu 1'inci sınıf öğrencisi G.T. 2 hafta önce köyde yapılan bir düğün sırasında iddiaya göre 11 yaşındaki M.Y., 13 yaşındaki A.Y. ve 14 yaşındaki T.Y. tarafından traktör garajına götürüldü.

AİLESİ ŞOKA GİRDİ

Burada küçük kızın ağzı ve ellerini tutan 3 çocuk G.T.'ye tecavüz etti. Perişan halde eve giden küçük kız olanları annesi Gülten T.'ye anlattı. Duydukları karşısında şoka giren anne kızına banyo yaptırarak elbiselerindeki kanı temizledi.

DOKTOR 'TECAVÜZ' DEDİ

Olay, jandarmaya haber verildi. Köye gelen jandarma G.T. ile kendisine tecavüz ettiği öne sürülen M.Y., A.Y. ve T.Y.'nin ifadesini aldı. İfade işlemleri ardından G.T., Yıldızeli Devlet Hastanesi'ne götürülerek muayene ettirildi.

Küçük kız daha sonra Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirilerek doktor kontrolünden geçti. Yapılan muayenede tecavüze uğradığı belirlendi.

ÇOCUKLAR SERBEST BIRAKILDI

Sorguları ardından Yıldızeli Cumhuriyet Savcılığı'na çıkan ve suçlamaları kabul etmeyen 3 çocuk ifadelerinin alınmasından sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

SORANLARA 'SANDALYEDEN DÜŞTÜM DERSİN' DEDİLER

Tecavüzde bulunduğu öne sürülen çocuklardan A.Y. ve T.Y.'nin kardeş olduğu M.Y.'nin akrabaları olduğu belirtildi. G.T., şunları anlattı: “Köyde düğün vardı. Akşam M.Y. yanında bulunan 2 kişi ile beni garaja götürdü. Burada ellerimi tutarak ağzımı kapatarak bana tecavüz ettiler.

Daha sonra ‘Soranlara sandalyeden düştüm de’ diyerek beni bıraktılar. Ben de eve geldikten sonra olayı anneme anlattım.”

"KIZIM GECELERİ UYUYAMIYOR"


Anne Gülten T., çocuklarının düğüne gittiklerini daha sonra kızının kardeşi ile eve geldiğini anlatırken, “Kardeşinin kanaması olduğunu söyledi. Açıp bakınca tecavüze uğradığını anladım. Banyoya sokarak üzerini temizledim. ‘Kızıma sana bunu kim yaptı?' diye sordum.

O da bana M.Y. yaptı dedi. Biz de jandarmaya haber verdik. Şimdi bekliyoruz. Kızım geceleri uyuyamıyor. Çığlık atarak uyanıyor. Okula bile göndermiyoruz” dedi.

OLAYI DUYAN BABA İSTANBUL'DAN GELDİ

İstanbul’da bir inşaatta çalışan baba Nurettin T., gelen telefon üzerine köye döndüğünü belirtirken, “Telefon geldi, ‘Çabuk gel oğlun hasta' dediler. Köye geldim ve bu olayı öğrendim.

Bu olayın açığa çıkmasını istiyorum. Kapatmaya çalışıyorlar. Bu olayı kim yaptıysa açığa çıksın ve cezalarını çeksinler, aksi takdirde ben gerekeni yapacağım” diye konuştu.

Halife YALÇINKAYA-Gökhan CEYLAN/SİVAS (DHA)

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;