Sivil polisler o kızı hastanelik etti

Hopa'da çıkan olaylara yönelik Ankara'daki protesto gösterisinde panzerin üzerine çıkan kadının, sivil polisler tarafından takip edilip dövüldüğü öne sürüldü

02 Haziran 2011, Perşembe 10:29
A A

Hopa’da çıkan olaylara yönelik Ankara’da gerçekleştirilen protestolar sırasında polis panzerinin üzerine çıkarken görüntülenen Halkevleri MYK üyesi Dilşat Aktaş’ın, eylemin ardından sivil polislerin ve Çevik Kuvvet ekiplerinin sert müdahalesiyle hastanelik olduğu ortaya çıktı.

VATANDAŞLAR KURTARMIŞ

MİLLİYET gazetesinde MERİÇ Tafolar imzasıyla yayımlanan habere göre, hastaneye getirildiğinde, doktorlar tarafından “hayati tehlikesi ve felç riski” bulunduğu söylenen Aktaş, dün ameliyat edildi.

Kalça kemiğinde kırıklar bulunduğu belirlenen Aktaş’a, platin takıldı. 6 ay “iş göremez“ raporu verilen Aktaş, polislerin panzere çıktıktan sonra kendisini takip ettiğini öne sürdü.

'GEL BAKAYIM O SEN MİSİN?'

Aktaş, sivil polislerin Kızılay civarında kendisine, “Gel bakalım buraya, o sen misin?” diye bağırdığını, 20 kadar polis tarafından dakikalarca dövüldüğünü ve vücudunun büyük bölümünde darp izleri olduğunu söyledi.

Vatandaşların darp eden polisleri “Yeter artık” diye uyardığını duyduğunu söyleyen Aktaş, vatandaşların kendisini polisin elinden güçlükle kurtardığını ve bir taksiye bindirerek SSK Dışkapı Hastanesi’ne götürdüklerini kaydetti. Aktaş, polislerin intikam duygusuyla hareket ettiklerini belirterek, “Olay bitmişti. Ancak yine de beni takip ettiler. Yakaladıktan sonra da ellerinden güçlükle kurtarıldım” dedi. 

MİLLİYET

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;