Siyaset dünyasının aşk skandalları

Listede kimler yok ki! İşte isimleri aşk, cinsel taciz ve komplo skandallarına karışan ünlü siyasetçiler

13 Ekim 2017, Cuma 06:45
A A

Ünlü aktör ve yardım gönüllüsü George Clooney, siyasete neden giremeyeceğiyle ilgili soruyu şöyle yanıtlamış: Kadınlar ve uyuşturucu.

Özel hayatımı politikaya göre yaşamadım. Biliyorsunuz, çok fazla kadınla beraber oldum ve çok fazla uyuşturucu kullandım.George Clooney’in sözlerinden politikaya girmeye niyet edenlerin özel hayatlarına çok dikkat etmesi gerektiği sonucu çıkıyor. Aslında daha da önemlisi bu kişilerin politikaya girdikten sonra da dikkatli olmaları gerektiği...

Bu yılki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları politikacılar, yasak aşk, cinsel taciz gibi konuların gölgesinde kaldı. Oda TV muhabiri İklim Bayraktar bir televizyon programına katılarak CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kendisine cinsel tacizde bulunduğunu ileri sürdü.Deniz Baykal internet sitelerine düşen ve kendisini, eski sekreteri, milletvekili Nesrin Baytok’la gizli birliktelik yaşarken gösterdiği iddia edilen bir video yüzünden başkanlık görevinden istifa etmişti.

Dünyada da durum çok farklı değil. ABD başkanlarından İtalya başbakanına, İngiliz krallarından Fransız ve İsrail cumhurbaşkanlarına kadar, bu konuda sicil sahibi pek çok politikacı var.İşte halen hayatta olan ve politik kariyerlerine gizli ilişki skandalı da eklemiş yerli ve yabancı politikacılardan bazıları...

Aldatılan eş yolsuzlukları ifşa etti

Aldatılan eş yolsuzlukları ifşa etti

Ergun Göknel: Ergun Göknel, SHP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Genel Müdürü idi.

Milletvekili ya da bakan olmamasına rağmen yasadığı gizli birlikteliğin doğurduğu sonuçlar, büyük bir politik sansasyona yol açtı.Kendisinden 29 yaş küçük sekreteri Feray Karvar’la yaşadığı ilişki nedeniyle karısından boşanan Ergun Göknel, yüklü bir tazminat vermesine rağmen eski karısının hışmından kurtulamadı.

Ergun Göknel’in sekreteriyle evlenmesine öfkelenen eski eş Nurdan Erbuğ mahkemeye giderek İSKİ’de yaşanan yolsuzlukları anlattı.Yakın tarihin en büyük yolsuzluk yargılamalarından biri olan İSKİ Skandalı neticesinde Göknel, sekiz yıl dört ay hapis cezasına çarptırıldı.

Uğruna hapislere düştüğü sekreteri Feray Hanım onun cezaevinden çıkışını dahi beklemedi ve boşandılar. Ergun Göknel şu anda cezasını tamamlamış olarak dışarıda ve Müjgan Doğan’la evli.

STAJYER BAŞINI YAKTI

STAJYER BAŞINI YAKTI

Bill Clinton, ABD’nin gelmiş geçmiş en ‘sevgi dolu’ başkanlarından.Arkansas Valiliği sırasında birçok genç kızla birlikte olduğuna dair söylentiler çıktı.

Başkan olduktan sonra Beyaz Saray stajyeri Monica Lewinski’yle yaşadığı ilişki, ABD tarihinde yaşanan en önemli 53 politik seks skandalı listesinin birinci sırasında yer aldı.Clinton, önce reddettiği ilişkiyi sonradan kabul etmek zorunda kaldı.

1998 yılında Amerikan Meclisi, ifadesini aldığı Bill Clinton’un görevinden alınması gerektiğine karar verdi fakat bu karar Senato tarafından bozuldu.Aldatılan eş Hillary Clinton kocasından boşanmadı ve şu an ABD Dışişleri Bakanı. Başkanlık görevi sona eren Bill ise ‘akil adam’ pozlarında dünyayı dolaşıyor.

EN ÇAPKIN BAŞBAKAN

EN ÇAPKIN BAŞBAKAN

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Avrupa kıtasının en namlı çapkın politikacıları arasında başı çekiyor.Onu diğerlerinden ayıran; bu işlere hatırı sayılır bir bütçe ayırması ve sadece zevk için yapması.

Berlusconi, sefahat düşkünlüğü ile ilgili dedikodular başbakanlığından çok önce ortaya çıkmış olmasına rağmen siyasi yükselişini sürdürdü.

Gün geçmiyor ki villasında toplayıp çılgınca partiler düzenlediği genç kızlarla ilgili yeni bir haber çıkmasın.En son 18 yaşından küçük Faslı bir dansçı kızın da bu eğlencelere katıldığı iddiası üzerine hakkında dava açılan Başbakan Silvio Berlusconi, yazılıp söylenen hiçbir şeyi önemsemsememişti.

Faslı dansçı kız ‘Ruby’ rumuzlu Karima el Mahroug 17 yaşında.

HALKTAN ÖZÜR DİLEDİ, İSTİFA ETTİ

HALKTAN ÖZÜR DİLEDİ, İSTİFA ETTİ

CHP’nin eski içişleri bakanlarından olan Hasan Fehmi Güneş’in siyasi kariyeri yaşadığı bir ilişki nedeniyle kesintiye uğradı.

1979 yılında gazeteciler, Güneş’i Aynur Aydan isimli sanatçının Beşiktaş’taki evine girerken yakaladı. Bir süredir dedikodusu yapılan ilişki böylece manşetlere taşındı.

CHP hükümetinin düşmesine kadar gidecek olaylar böyle başladı. Aydan gazetecilere mülakat vererek bakanla yaşadığı gizli birlikteliği anlattı.

Olayların daha fazla büyümesinden endişe duyan Güneş ‘Türk halkından özür dileyerek’ istifa etmek zorunda kaldı. Güneş, en son 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’le ahbaplığı nedeniyle gündeme geldi.

AŞKI UĞRUNA BOŞANDI

AŞKI UĞRUNA BOŞANDI

Şükrü Sina Gürel: 2001 yılında yaşanan bir skandalla hafızalara kazındı. Dönemin DSP’li Devlet Bakanı Gürel, eşi Fulya Hanım’dan ayrılıp, kendisinden 20 yaş küçük olan ve Fransız büyükelçiliğinde çalışan Zeliha Sapmaz’la birlikte yaşamaya başladı.

Basında çıkan ‘bir bakanın yasak aşkı’ haberleri sonucunda herkesin diline düştü. Şükrü Sina Gürel önce basın toplantısı yapıp haberi doğruladı ve sonra da Fulya Hanımdan boşanıp Zeliha Sapmaz’la evlendi.

İKİSİ DE POLİTİKACI, İKİSİ DE EVLİ

İKİSİ DE POLİTİKACI, İKİSİ DE EVLİ

Avusturya Hazine eski Bakanı Troy Buswell’in Yeşiller Partisi Milletvekili Adele Carles ile yaşadığı gizli birliktelik yalnızca birkaç ay sürdü.

Olay sırasında iki politikacı da başkalarıyla evliydi. Skandalın ortaya çıkması Buswell’in politik kariyerini bitirdi.

Televizyona çıkıp hem halktan hem de karısından özür diledi. Görevinden ve partisinden istifa etmek zorunda kaldı.Sevgilisinin kendisiyle buluşmak için yaptığı yolculuk masraflarını bakanlık bütçesinden karşıladığı için yargılandı ve ceza aldı.

ÇİÇEK SULAYAN VEKİL

ÇİÇEK SULAYAN VEKİL

1999 yılında dönemin DYP Milletvekili ve cumhurbaşkanı adayı Kamer Genç, oğlunun Ankara’nın Oran semtindeki evinden sarışın bir dansözle çıkarken görüldü.

Gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine Genç, oğlunun evine ‘çiçek sulamak’ üzere geldiğini iddia etti.‘Çiçek sulamak’ bilahare Türk siyasi ve cinsel mizahının en çok kullanılan klişelerinden birine dönüştü.

Kamer Genç, son seçimlerde Tunceli’den bağımsız aday olarak seçilmişti. Renkli kişiliğiyle her zaman ön planda olan Kamer Genç, 22 Ocak 2016'da hayatını kaybetti.