Siyasetten sahneye

Kapatılan RP'nin çember sakallı milletvekili İsmail Yılmaz, sahnelere transfer oldu

29 Ağustos 2009, Cumartesi 16:19
A A

Kapatılan Refah Partisi'nin çember sakallı eski milletvekili, İzmir İl Genel Meclisi eski Başkanı AK Partili İsmail Yılmaz, Balçova Termal Tesisleri'nde sahneye çıkıyor. Her perşembe saat 15.00- 18.00 arası çoğunluğu turistlerden oluşan dinleyicilere, Türk sanat müziği ve Türk halk müziği söyleyen Yılmaz, istek şarkıları da seslendiriyor.

RP yıllarının çember sakallı, renkli takım elbiseli, içe dönük, tutucu siyasetçisi İl Genel Meclisi Başkanı olduğu dönemde kendini değiştirdi. Bir dönem top sakal da bırakan, marka kıyafetler giyen Yılmaz'ın eski halinden eser kalmadı. Yılmaz bir zamanlar İl Genel Meclisi Başkanı olarak yöneticisi olduğu İzmir Valiliği'ne ait Balçova Termal Tesisleri'nin restoranında sahneye çıkıyor. Siyasetten sahnelere çekilen Yılmaz, yerel seçimden bu yana her perşembe saat 15.00- 18.00 arasında çoğunluğunu Norveçli turistlerin oluşturduğu topluluğa şarkı söylüyor. Nevzat Tanır'ın piyanosu eşliğinde Türk sanat müziği ve Türk halk müziği eserlerinin yanı sıra dinleyiciden gelen popüler şarkı isteklerini de geri çevirmeyen Yılmaz, şarkı söylemenin siyasetten daha keyifli olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Bunu hobi amaçlı yapıyorum. Para kazanırsam, bu kadar zevk almam. Özellikle kışın dinleyici grubu 150 kişiyi buluyor. Bunların çoğunluğu kadın. Sesimi beğeniyorlar, sadece beni dinlemek için gelenler bile var. Şarkı istiyorlar. Repertuvarım geniş olduğu için sıkıntı çekmiyorum. Popüler şarkıları da ezberliyorum. Mikrofonsuz çıplak sesle söylüyorum. Bu çok büyük bir keyif, siyasetle kıyaslayamam bile.” Yılmaz, seslendirdiği ‘Hatırla Sevgili’, ‘Ben seni ellerin olasın diye mi sevdim’, ‘Ayva çiçek açmış’, ‘Sarı gelin’, ‘Gesi bağları’, ‘Dağlar dağlar’, ‘Anlamazdın’, ‘Eyy! 15'li 15'li’ şarkı ve türküleri dinleyicilerden büyük alkış alıyor.

1995 yılında RP'den İzmir Milletvekili seçilerek, Meclis'e giren Yılmaz, yerel seçimlerde AK Parti'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilmeyince aktif siyasetten çekilmişti.

Elif DEMİRCİ/İZMİR, (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;