Sizi daha seksi gösterecek 6 stil kuralı

Stil düzenlemesi deyince aklınıza dolabı baştan donatmak ya da tarz değiştirmek gelmesin. Biz yapacağınız ufak tefek ama etkili değişikliklerden bahsediyoruz. İşte sizi daha seksi yapacak 6 stil düzenlemesi...

20 Temmuz 2017, Perşembe 10:17
A A
1-Doğru sütyeni seçin

1-Doğru sütyeni seçin

Kadınların en büyük hatası sütyen alırken çok fazla kafa yormamaktır. Sırttan çıkan yağlar, dışarıya fırlayan memeler nedeniyle birçok kıyafetiniz olması gerektiği gibi durmaz. Bu nedenle ilk işiniz size uygun sütyeni bulmak olmalıdır. Rengine siz karar verin ancak sizi daraltmayacak, etinizi sıkmayacak sütyeni mutlaka bulun.

2-En zayıf bölümünüze oynayın

2-En zayıf bölümünüze oynayın

Vücudunuzun zayıf noktası neresi? Beliniz mi, kalçanız mı yoksa göğüs bölgeniz mi? Bunu saptayıp ona göre bir kıyafet seçin. Örneğin daha ince bir bele sahip olmak istiyorsanız korse gömlekleri ya da doğru kemerleri denemelisiniz. Böylece omuzlarınızın genişliği kalçanızla dengelenir ve daha ince bir bele sahip olursunuz.

3-Desenleri doğru kullanın

3-Desenleri doğru kullanın

Akıllıca kullanılan desenler size istediğiniz her şeyi verebilir. Bunu unutmayın ve dikine çizgilerden, puantiyelere birçok deseni kullanın. Bu desenleri doğru kullanarak boyunuzu daha uzun, belinizi daha ince ya da memelerinizi daha büyük gösterebileceğinizi unutmayın.

4-Gözlük seçiminizi doğru yapın

4-Gözlük seçiminizi doğru yapın

Eğer gözlük kullanan biriyseniz yüzünüze uygun gözlüğü bulmak için çok çabalayın. Çünkü gözlük sizin için zorunlu bir aksesuardır. Basit dikdörtgen bir çerçeveye mahkûm olarak hem yüzünüzün güzelliğini kapatır hem de sizi çok havalı gösterebilecek bir aksesuardan mahrum kalırsınız.

5-İyi bir korse bulun

5-İyi bir korse bulun

Kıyafetlerinizin çok daha güzel görünmesini sağlayan hem rahat hem de şık bir korse bulmak size ve stilinize çok şey kazandırır. İçinde rahatça nefes alabildiğiniz ve size pürüzsüz bir karın bölgesi sağlayan bir korseniz mutlaka olsun.

6-Doğru boy çanta ve ayakkabı topukları seçin

6-Doğru boy çanta ve ayakkabı topukları seçin

Doğru bir çanta seçimi stilinizi yaratmanın altın kuralıdır. Bu kurala göre kıyafetinizin hacmi arttıkça çantanızın boyutu küçülür, azaldıkça ise artar. Örneğin eğer bir kalem etek giyiyorsanız orta veya büyük boy bir çanta takabilirsiniz.