Skandal

Tecavüze uğrayan 13 yaşındaki kıza Adli Tıp muayene etmek için 12 Şubat 2010'a randevu verdi. Bunun üzerine mahkeme tutuklu 2 sanığı tahliye etti

22 Ekim 2009, Perşembe 05:00
A A

9 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Çorum’da oturan 13 yaşındaki F.Ş., geçen ocakta polise gidip Erol A.’nın kendisine tecavüz ettiğini ve fuhuşa zorladığını iddia etti. Erol A. ile birlikte kıza tecavüz ettiği öne sürülen toplam 9 kişi tutuklandı. Geçen duruşmalarda F.Ş.’nin ve tanıkların ifadeleriyle 7 kişi tahliye oldu. Mahkeme, F.Ş.’nin ruh ve beden sağlığının bozulup bozulmadığının belirlenmesi amacıyla muayene için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na yazı yazdı. Önceki gün yapılan duruşmada Adli Tıp’tan gelen cevap okundu.

YİNE 6. İHTİSAS DAİRESİ

İstanbul Adli Tıp Kurumu 6. İhtisas Dairesi, F.Ş.’ye muayene için 12 Şubat 2010’a randevu verdi. Bunun üzerine mahkeme, delillerin toplanmış olmasını gözönüne alarak 2 tutuklu sanığın tahliye edilmesine karar verdi. 6. İhtisas Dairesi, Vakit Yazarı Hüseyin Üzmez’in taciz ettiği iddia edilen 14 yaşındaki B.Ç.’ye önce ‘Ruh sağlığı bozulmamıştır’ diye rapor vermişti. Sonra bu rapor yok sayılmış ve B.Ç. yeniden muayeneden geçirilip ruh sağlığı bozulduğu belirlenince Hüseyin Üzmez hapse atılmıştı.

Kemal KARADAĞ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;