Skandal ortaya bu sözlerle çıktı: 'Babam bizi defalarca taciz etti!'

Hakkında ortaya atılan taciz iddialarıyla gündeme gelen ünlü oyuncu Kevin Spacey'nin ağabeyi Randall Fowler, İngiliz Daily Mail gazetesine özel açıklamalarda bulundu

31 Ekim 2017, Salı 13:08
A A

Randall Fowler (sağda), kendisinin ve kardeşinin babaları tarafından sürekli şiddete maruz kaldığını ifade ederken, babası tarafından defalarca tecavüze uğradığını itiraf etti.

Kevin Spacey'nin yıllar önce 14 yaşındayken, Şu anda "Star Trek: Discovery" dizisinde rol alan aktör Anthony Rapp'i taciz ettiği iddiası Hollywood'da şok etkisi yaratmıştı.

Randall, babaları Thomas Geoffrey Fowler'ın bir Nazi sempatizanı olduğu ve kardeşler henüz küçük birer çocukken Amerikan Nazi Partisi'ne katıldığını söyledi.

Randall kız kardeşleri Julie'nin de şiddete maruz kaldığını ve 18 yaşında evden kaçtığını ifade ederken Kevin ve kendisinin tacize uğradığını aktardı.

Randall Fowler, "Arkadaşlarımızın evimize gelmesine izin vermezdi çünkü odasına girip duvarlarda asılı çıplak erkek fotoğraflarını görmelerinden korkardı" sözleriyle yaşadığı korkunç günlerden söz ederken, babasının Yahudi düşmanı olduğunu da sözlerine ekledi.

Fowler, küçükken izci olduğunu ancak izci liderinin Yahudi olduğunu öğrendikten sonra babasının bir daha izcilik yapmasına izin vermediğini de açıkladı.

Evlerinde korkunç bir karanlık dönem yaşadıklarını belirten Fowler, 'Kevin kendini bundan hep uzak tutmaya çalışırdı." dedi.

Fowler, annesinin de yaşananlardan haberi olduğunu ancak sesini çıkarmadığını sözlerine ekledi.

Kevin Spacey'nin evde yaşanan şiddet, taciz ve 'karanlık olaylar' nedeniyle içine kapanık ancak çok zeki bir çocuk olarak büyüdüğünü söyleyen Fowler, 'o etrafta olanlara karşı kendini kapatıp hayatına devam etmeye çalışıyordu' dedi.

Kevin Spacey, resmi Twitter hesabından paylaştığı mesajda Rapp’ten “uygunsuz davranışı nedeniyle özür dilerken eşcinsel olduğunu itiraf etmişti. 

Ünlü aktör açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:“Anthony Rapp’in oyunculuğuna büyük bir saygı ve hayranlık duyuyorum. Kendisinin hikayesini dinlediğimde dehşete düştüm. Dürüst olmam gerekirse 30 seneyi geçkin bir süre önce yaşanan bu olayı hatırlamıyorum. Ancak olaylar dediği gibi geliştiyse kendisine çok sarhoş olduğum bir andaki bu davranışlarımdan ötürü en samimi özürlerimi borçluyum. Bunca yıl sebep olduğum duygular için de özür diliyorum.