Skinny jean giyerken yapılan 7 büyük hata

Gardırobumuzun ve kombinlerimizin vazgeçilmezleri arasına giren skinny Jean (Dar pantolon) giyerken çoğu kişi bu hatayı yapıyor ama farkında bile değil…  

01 Aralık 2017, Cuma 15:06
A A

Skinny jean’ler hayatımızda çok uzun zamandan beri olsa da nasıl giyeceğimiz ve en güzel görüntüyü nasıl yakalayacağımız konusunda kafamız çoğu zaman karışık.

Ancak basit bir tercih olan bu kotlarla bile farklı ve iyi görünmek mümkün. İşte skinny jean’lerle en iyi görüntüye ulaşmak için yapmanız ve yapmamanız gerekenler…  

Sıkı botlarla cebelleşmek

Sıkı botlarla cebelleşmek

Jean’iniz ne kadar dar olursa olsun dar bir botun içine sıkıştırmak oldukça zordur. Bunun yerine son dönemin trendi gevşek çizmelere yatırım yapabilirsiniz. Hem rahat eder hem de çok daha tarz bir görüntü elde edersiniz.  

Yanlış bot giymek

Yanlış bot giymek

Skinny jean’inizi giydiğinizde botunuzun boyu illa ondan daha aşağıda olmak zorunda değil. Hatta bilek boyunuzu geçen botlar tercih ederseniz skinny jean’iniz çok daha iyi görünecektir.  

Bir tişörtle geçiştirmek

Bir tişörtle geçiştirmek

Kim demiş skinny’nin üzerine sadece tişört giyilir diye. Bu klişeden kurtulun ve kendinize katmanlar yaratın. Mesela bir etek bile olabilir. Neden olmasın!  

Üstüne özenmemek

Üstüne özenmemek

“Kotu altıma çektim üzerine de öylesine bir şey geçirdim” deyip kendinizi yakmayın. Skinny’nizin üzerine şöyle en havalısında hafif dökümlü bir bluz çekin. İşte yine en şık sizsiniz.  

Boyunu ayarlayamamak

Boyunu ayarlayamamak

Skinny jean pantolonunuzun boyu bacaklarınızın nasıl görüneceğinin aynasıdır. Bu nedenle boyunu tam ayarlamanız gerekir. Özellikle topuklu ayakkabı kullanıyorsanız bırakın ayak bilekleriniz bir miktar görünsün. Bu sayede bacaklarınız da daha uzun görünecektir.  

Üstüne de dar şeyler giyinmek

Üstüne de dar şeyler giyinmek

Altınız zaten yeterince dar. Bir de üzerine dar bir şeyler giyinip proporsiyonunuzla oynamayın. Bunun yerine üstünüze alacağınız oversize bir giysiyle çok daha şık görünürsünüz.