Sniper dehşeti sır kalacak

10 kişiyi katili olan John Allen Muhammed hiçbir pişmanlık belirtisi göstermedi.Cinayetleri neden işlediği de hiçbir zaman öğrenilemeyecek

Sniper dehşeti sır kalacak

10 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

Amerika’da 2002’de 41 yaşında olan John Allen Muhammed ile 17 yaşındaki suç ortağı Lee Boyd Malvo, Washington, Virgina ve Maryland’ın banliyölerinde seri cinayetlere başlamışlardı. İkili, 3 Ekim’de, aralarında çim biçen adam, otomobiline benzin alan kişi ve bankta oturan bir kadının da aralarında bulunduğu 5 kişiyi öldürmüştü. Nedensiz görünen cinayetler ertesi günlerde de devam etti. Seri katiller 13 kişiyi vurdu, 10’u öldü. Amerika, günlük işlerini yapan insanların rastgele öldürülmesiyle büyük bir panik yaşadı.

KORKU YARATTI

Cinayetlerin işlendiği bölgede halk korkudan evlerinden çıkmıyordu. “Washington sniper’ı (keskin nişancı)” olarak anılan katil ya da katilleri bulmak için geniş çaplı bir operasyon başlatıldı. Sonunda ikili 24 Ekim’de park halindeki bir araçta yakalandı. Muhammed ile küçük ortağı Malvo, bu aracın arkasına küçük bir delik açmış ve tüfeğin namlusunu bu delikten çıkararak insanları öldürmüştü. Virginia eyaletinde yargılanan ve müebbet hapse mahkum edilen Malvo pişman olduğunu söylemişti.

NEDENİ BİLİNMİYOR

Ancak Muhammed’i sorgulayan savcılar onda hiçbir pişmanlık belirtisi görmediklerini belirtti.Zehirli iğneyle idam cezasına çarptırılan Muhammed’in temyiz başvurusu önceki gün reddedildi. Virginia Valisi’nin son anda cezayı affetmemesi halinde Muhammed Türkiye saatiyle bu sabaha karşı 04.00’te idam edilecek. Halen cinayetlerin neden işlendiği bilinmiyor. Eski karısı Mildred, “Muhammed Körfez Savaşı’ndan önce Suudi Arabistan’da askerlik yaptı. Döndükten sonra kafası karışıktı ve çok sessizdi” dedi.