Soba patlaması can aldı

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde dün akşam anne ve babası evde yokken ısınmak için yanar haldeki sobaya benzin dökünce sobanın patlaması sonucu yaralanan 4 kardeşten 4 yaşındaki Dicle Kaya öldü

23 Şubat 2015, Pazartesi 16:27
A A

Kocaeli'nin Körfez ilçesi Tütünçiftlik mevkisinde oturan ve inşaatlarda çalışan Muhsin Kaya’nın evde olmadığı, eşi Azize Kaya’nın da komşularına gittiği sırada evde yalnız kalan yaşları 2 ile 6 arasında değişen Evin, Dicle, Merve ve Baran Kaya kardeşler iddiaya göre yanar haldeki sobaya bidondan benzin döktü. Ancak soba birden patlayınca çocuklar çevreye savruldu, bu arada içeride de yangın çıktı.  Patlama sesi üzerine eve gelen komşular çocukları dışarı çıkarırken olay yerine gelen itfaiye de yangını evi tamamen sarmadan söndürdü.

Patlama sonucu yaralanan çocuklar ambulanslarla Derince Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanenin yanık tedavi bölümünde tedavi altına alınan ve ağır yanıklar bulunan 4 yaşındaki Dicle Kaya, yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Diğer çocuklar ise yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Ergün AYAZ / KÖRFEZ(Kocaeli), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;