Şoför: Cem'i başka birine teslim ettik

Şoför: Cem'i başka birine teslim ettik

24 Eylül 2009, Perşembe 16:29
A A

Cem Garipoğlu'nun kaçmasına yardım ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 5 kişi hakkında ek süre alındı.

Polise göre Nida Garipoğlu'nun şoförü Ahmet Batur, Burgaz Rakı Satın Alma Müdürü Mehmet Karakayalı ile yine bir Burgaz Rakı çalışanı, Cem G.'nin cinayeti işledikten sonra ortadan kaybolmasına aktif olarak katıldı. Gözaltına alınan şüpheliler Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildikten sonra psikolojik baskı için ayrı ayrı nezarethanelerde 4-5 saat tek başına tutuldu. Daha sonra sorguya geçildi. Sorguda Ahmet Batur ve Mehmet Karakayalı, Cem'i tanımadıkları bir kişiye teslim ettiklerini söyledi. Bu yüzden Cem'in 197 gün nerede saklandığı henüz belirlenemedi.

Nida Garipoğlu'nun şoförü Ahmet Batur, sorgusunda cinayet gecesi Nida Garipoğlu'nun kendisini aradığını söyledi. Ahmet Batur sorgusunda, “Eve gelmemi söyledi. Yanıma Mahmet Karakayalı ile Habip Kurt'u alarak eve gittim. Bize Cem'i teslim etti. 'Çıkın dolaşın' talimatı verdi. 1,5 saat sonra aradı. 'Cem'i eve getirin' dedi. Cem'i babasına teslim ettik ve ayrıldık” dedi. Mehmet Karakayalı ile Habip Kurt da sorgularında, Ahmet Batur'u teyit eden ifade verdiler.

Emniyet yetkilileri, “Herşey umduğumuz gibi gidiyor. Resmi ifadelerin alınmasından sonra açıklama yapacağız” dedi.

Cem’in babası ifade veriyor

Silivri Cezaevi’nden getirilen Mehmet Nida Garipoğlu, sabah saatlerinde İstanbul Adliyesi’ne getirildi. Avukatlarının gelmesi için beklenen Mehmet Nida G., saat 15.15 sıralarında savcılık katına çıkarıldı. Gri takım elbisesi içinde zayıflamış olduğu görülen Mehmet Nida G., bir mahkeme salonunda avukatları Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve Aytekin Kaya ile görüştürüldü. Mehmet Nida G., 15 dakika sonra Savcı Faruk Erşen Yılmaz’ın odasına alındı.

Mehmet Nida G., gömleğinde tespit edilen kan lekesinin Münevver Karabulut’a ait olduğu belirlenince adam öldürmeye iştirak suçundan 27 Nisan 2009’da tutuklanmıştı. Bu arada Garipoğlu’nun avukatlarının, müvekkillerinin tahliye edilmesi için nöbetçi mahkemeye başvurdukları da öğrenildi.

DHA - AA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;