Soğukta cildi koruyan öneriler

Soğuk havalar yavaş yavaş tüm bölgelerde etkisini göstermeye başlıyor.Hava değişikliği, soğuk havalar, klima ve kaloriferlerin olumsuz etkileri ve bilgisayar başında geçirdiğimiz uzun zamanlar cildimiz için tehdit oluşturuyor.

04 Ekim 2017, Çarşamba 13:27
A A
Yüz ve vücut için...

Yüz ve vücut için...

Cildinizin kurumasını engellemek için kremli, yağlı sabun ve jeller kullanmanız cildiniz için faydalı olacaktır.Seçtiğiniz ürünlerin yan etkilerine ve anti alerjik olmalarına dikkat etmelisiniz.Cildiniz soğuk havayla fazla temas halinde kalmayacaksa, yağ oranı yüksek ürünlerle cildinizi boğmak yerine nemlendirici tercih edebilirsiniz. Isı oranı yüksek alanlarda nemlendirici daha faydalı olacaktır.

Beslenmenize önem verin...

Beslenmenize önem verin...

Sağlıklı beslenmeye önem veren kişiler, cildin gereksinim duyduğu vitaminleri, antioksidanları, mineralleri vücuda alırlar. Ayrıca Omega-3 desteği kışın cilt bakımının etkisini arttırır. Kış mevsiminin meyveleri ve sebzeleri ile birlikte tahıllı besinler de, kışın cilt bakımının daha etkili olmasına yardımcı olurlar.

Yağlı ciltlerin nem dengesi sağlanmalıdır...

Yağlı ciltlerin nem dengesi sağlanmalıdır...

Eğer yağlı bir cilt tipine sahipseniz, kış aylarında biraz daha şanslısınız demektir. Yağlı ciltler soğuğa karşı daha dayanıklıdır. Yağlı ciltlerin soğuk havalarda asıl problemleri nem dengesini sağlamakta zorlanmalarıdır. Bu yüzden bu cilt tipinin nemlendiricilere ihtiyacı vardır. Ama nemlendiriciyi soğuğa çıkmadan önce değil, özellikle gece yatmadan önce uygulamak daha sağlıklı olacaktır.

Kışın cildiniz pul pul dökülüyorsa...

Kışın cildiniz pul pul dökülüyorsa...

Kuruluktan kaynaklı dökülme problemlerini fondöten ile kapatamazsınız. Aksine fondöten sürerek daha kötü görünmesine neden olursunuz. Yüzünüze düzenli olarak peeling yapmanız bu sorun için etkili bir çözüm olacaktır. Aynı zamanda gece kremi kullanmalısınız. Nemlendirici içeren, leke önleyici, anti-aging etkili, güneş koruma faktörlü fondöten seçimi yapmalısınız.

 Cilt tipinize uygun nemlendirici tercih edin...

Cilt tipinize uygun nemlendirici tercih edin...

Cildinize uygun nemlendirici seçmeniz çok önemlidir. Aksi halde kullandığınız ürün bir işe yaramadığı gibi başka sorunlara neden olabilir. Her banyonuzdan sonra nemlendirici uygulamalı ve kuruluk hissettiğiniz zamanlarda nemlendiriciler daha sık uygulanmalıdır.

Kuru cilt tipi sabun bileşenleri içermeyen losyonlar ile temizlenmelidir...

Kuru cilt tipi sabun bileşenleri içermeyen losyonlar ile temizlenmelidir...

Kuru cilt tipleri temizlik ürünlerinin sabun içermemesine çok dikkat etmelidir. Ve alkol içeren toniklerden uzak durmalıdır. Bu tarz tonikler cilt tarafından oluşturulan bakteriyel koruma tabakasını kaldırdıkları için kaşıntı, aşırı kuruluk ve iltihapmeydana getirirler.

Ölü deriyi yenileyin...

Ölü deriyi yenileyin...

Soğuk havalarda cilt ihtiyacınıza göre zaman aralığını ayarlayarak, profesyonel uygulamalar, bitkisel kök hücreli jel, krem veya maskelerle derinin ölü tabakası yenilenmesini sağlamalısınız. Cilt tabakasının sağlığını haftada bir evde uygulayabileceğiniz plasenta içeren maskelerle destekleyebilirsiniz.

Şok etkisi yaratın...

Şok etkisi yaratın...

Soğuk havalarda sabah ve akşam düzenli yaptığınız cilt temizliği ve bakımında, önce sıcağa yakın ılık su kullanmanız, cildinizi durularken sonlara doğru soğuk su ile bitirmeniz cildinize şok etkisi yaratarak kan dolaşımını hızlandırır. Kan dolaşımının artması aynı yaz aylarında olduğu gibi yağ ve ter bezlerini harekete geçirerek cilt yüzeyini yumuşatır ve dengeler.