Sokak çatışmasıyla gerilimle bir yere varamayız

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Eğer ülkeyi iktidar iyi yönetmiyorsa iktidardan kurtulmanın yolu demokrasi içinde olmalıdır. Sokak çatışmasıyla, kamplaşmayla, gerilimle bir yere varamayız, çıkış yolu sandıktır" dedi

23 Kasım 2013, Cumartesi 21:46
A A

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Demre ilçesinde Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 11 yıldır AK Parti tarafından yönetildiğini, iktidarın özellikle son yıllarda gücünü milletin lehine kullanmadığını savundu. Türkiye'nin iyi yönetilemediğini, insanların sosyal ve ekonomik açıdan çöküntü içinde olduğunu iddia eden Bahçeli, iktidarın milletin sorunlarını bir kenara attığını öne sürdü.

Türkiye'nin demokrasiyle yönetildiğini, iktidarın da demokrasiyle değiştirilmesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli, herkesin önce "Ülkem ve milletim" demesi gerektiğini dile getirdi.

Bugüne kadar AK Parti'ye oy vermiş insanlara seslenen Bahçeli, "Bu memleket felakete giderse, bir kardeş kavgası yaşanırsa, arasan da AKP'li bulamazsın, arasan da CHP'li bulamazsın, arasan da MHP'li bulamazsın. Bu yüzden her şeyin farkında olmak lazım. Türkiye iyi yönetilmiyor. Türkiye tehlikeli bir oyunla karşı karşıya" dedi.

Yaklaşan yerel seçimleri hatırlatan Bahçeli, kavgayla, çatışmayla, acılarla bir yere varılamayacağını kaydetti. Sorunların demokrasi içinde çözülmesi gerektiğine işaret eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğer ülkeyi iktidar iyi yönetmiyorsa iktidardan kurtulmanın yolu demokrasi içinde olmalıdır. Bu da seçimler yoluyla olacaktır. Sokak çatışmasıyla, kamplaşmayla, gerilimle bir yere varamayız. Çıkış yolu sandıktır. Sokakta değil, sandıkta geleceğimizi daim etmeliyiz. Bu meydanlar düşüncelerimizin paylaşıldığı, yeni siyasi anlayışın, yeni şekillerin oluşmasına vesile olan meydanlar olmalı. Ara sokaklar karanlıktır, meydanlar açıktır. Tercihiniz meydanlar olmalıdır. Meydanlardan yükselen sesi demokrasi yolunda gerçekleştirmeliyiz."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;