Sokaklardan dizi yıldızlığına

Antalya'da yaşayan Alman vatandaşı tarafından sokakta yaralı durumdayken bakıma alınan ve Almanya'ya gönderilen Dukkha, dizi yıldızı oldu

02 Aralık 2009, Çarşamba 17:50
A A

 Antalya'ya 24 yıl önce tatil için gelen ve yerleşmeye karar veren Alman Annemarie Neuner isimli bayan Türkiye'deki sokak köpeklerini, Almanya'da bulunan ve sokak hayvanlarını korumayı üstlenen Hayatı Koruma Derneği (Care Life de) aracılığı ile sahibe kavuşturarak, sokaktan kurtarıyor.

Dukkha isimli köpeğin sokaklardaki içler acısı hali Alman Annemarie Neuner'in oğlu Fatih Neuner'in sokakta kanlar ve yaralı bir halde onu görmesiyle başladı.

18 yaşındaki oğlunun köpeği yakalamak istediğini ancak korktuğu için kaçtığını belirten Annemarie Neuner, daha sonra mahalleye 15 civarında tasma dağıttıklarını ve görenlerin yakalayıp kendisine getirmesini istediğini söyledi.

Bir gün sonra 6 yaşındaki Eda Yüzgül isimli çocuğun köpeği yakalayıp getirdiğini belirten Annemarie Neuner, yaralı köpeği veterinere tedavi ettirdiğini kaydetti.

Neuner, "Almanya'da bulunan ve benim de Türkiye'de faaliyetlerini yürüttüğüm Hayatı Koruma Derneği aracılığı ile Dukkha ismini verdiğimiz sokak köpeğini Almanya'ya gönderdim. Orada Dernek Başkanı Silvia Greene aracılığı ile Dukkha'ya polisiye eğitim verildi. Uvre Friedrich tarafından uyuşturucu, esrar gibi maddelerin bulunmasına yönelik süren eğitim sonrasında, şimdi havalimanlarında görev yapmaya başladı" dedi.

HAYATI DİZİ OLUYOR

Dukkha'nın hayatının çok ilginç geliştiğini belirten Annemarie Neuner, Almanya'daki Vox TV kanalında yayınlanan ve ismi "Köpek-Kedi-Fare (Hund Katze Maus)" olan dizi için Dukkha'nın hayatının 8 bölüm halinde yer alacağını kaydetti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;