Sokakta bedava internet

TTNet "Smart Street" projesiyle İstanbul'da belirleyeceği birkaç cadde üzerinde ücretsiz internet hizmeti sağlayacak

27 Ekim 2009, Salı 15:31
A A

TTNet "Smart Street" projesiyle İstanbul'da belirleyeceği birkaç cadde üzerinde ücretsiz internet hizmeti sağlayacak

TTNet Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Konuk, gerçekleştirdikleri sohbet toplantısında 'Smart Street' projesinin müjdesini verdi. Proje kapsamında pilot olarak belirlenecek İstanbul'un birkaç önemli caddesinde boydan boya internet hizmeti sağlayacaklarını söyledi.

Bu caddelerin Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi gibi İstanbul'un en önemli caddelerinden birkaçı olması planlanıyor. Çok kısa bir sürede başlaması planlanan hizmet ilk etapta vatandaşlara ücretsiz olarak sunulacak.

3G TAMAMLAYICI BİR UNSUR

Türkiye'deki operatörlerin 'ADSL'ini kapat 3G'ye geç' izlenimi verdiklerini belirten Konuk, ABD ve Avrupa'daki 3G uygulamaları ile ilgili böyle bir hava oluşmadığına dikkat çekti. Konuk, "3G ülkemizde uygulanmaya başlayınca insanlar ADSL aboneliklerini iptal edip herkesin 3G'ye geçeceği ve ADSL abone sayılarında düşüş olacağı sanıldı. Fakat kullanıcı rakamlarını incelediğimizde durumun böyle olmadığını görüyoruz. Biz kullanıcı sayısında büyümeye devam ediyoruz" dedi.

TTNet'in müşterilerine sağladığı servisler ile kullanıcıların tüm internet  ihtiyacını karşılamayı hedeflediğini anlatan Konuk, "Biz evde ve işyerinde ADSL bağlantısı, dışarıda da Wi-Fi bağlantı noktalarıyla müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu noktada 3G acil internet ihtiyaçlarında, hareket halindeyken kullanılmak üzere tamamlayıcı bir hizmet olarak algılanmalı" dedi.

"3G ADSL'NİN YAYGINLAŞMASINA DESTEK OLUYOR"

Murat Konuk konuşmasında 3G teknolojisinin Türkiye'ye gelmesiyle birlikte 3 operatör ve TTNet'in 30-40 milyon dolar reklam harcaması gerçekleştirdiklerini söyledi.  Yapılan bu harcamaları sayesinde internet kullanımının da özendirildiğini ve bu sayede ADSL kullanımının da arttığını açıkladı.

TTNet Genel Müdürü Tahsin Yılmaz ise tüm dünya üzerindeki internet ticaret hacminin 20 trilyon dolar gibi ciddi bir boyuta  ulaştığını söyledi.

Yılmaz açıklamasında, "TTNet olarak Türkiye'de de bu pazarı büyütmeye çalışıyoruz. 2010 yılında öncelikli hedeflerimizden birisi de Türkiye'deki 'bilgisayarlaşma' oranlarını yükseltmek. Başlangıç olarak insanların bilgisayar alması ve bilgisayar ihtiyacını hissetmeleri gerekiyor. Bu doğrultuda yapacağımız AR-GE çalışmalarıyla 6 milyon ADSL kullanıcımız için kullanışlı servisler geliştireceğiz" dedi.

Hürriyet

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;