Sokakta buldukları şişedeki sıvıyı içen 3 çocuktan biri öldü

Sokakta bulup eve getirdikleri 2,5 litrelik şişenin içinde bulunan koyu renkli sıvıyı içen 3 kardeşten biri zehirlenerek ölürken, iki kardeşin sağlık durumu ise ciddiyetini koruyor

08 Kasım 2012, Perşembe 21:55
A A

Mardin'in Nusaybin ilçesinde sokakta bulup eve getirdikleri 2,5 litrelik şişenin içinde bulunan koyu renkli sıvıyı içen 3 kardeşten biri zehirlenerek ölürken, iki kardeşin sağlık durumu ise ciddiyetini koruyor.

Nusaybin İlçesinin Gırnavas Mahallesi Doğa Sokakta oturan Adnan Yakışır’ın çocuklarından Mehmet Şerif Yakışır (3) ile ikizi Latife Yakışır (3) ve ablaları Fatma Yakışır (5), sokakta oynarken içinde koyu renkli sıvı bulunan 2,5 litrelik şişeyi eve getirdiler. Evde şişenin içindeki koyu renkli sıvıyı içen çocuklar aniden fenalaştı. Dilleri şişen ve solunum sıkıntısı çeken 3 kardeş babaları Adnan Yakışır tarafından Nusaybin Devlet Hastanesine götürdü. Burada ilk müdahaleleri yapılan çocuklardan Latife Yakışır (3) kurtarılamadı. Sağlık durumları ağır olan diğer iki kardeş Fatma ile Mehmet Şerif Yakışır ambulansla Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Ölen Latife’nin cenazesi otopsi yapılmak üzere Nusaybin Devlet Hastanesi morguna konuldu. Polis ekipleri şişenin içinde bulunan sıvının ne olduğunu belirlemek için araştırma başlattı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;