Son karar yeni yönetime kaldı

Galatasaray'ın yıldızı Arda Turan'ı transfer etmek için İstanbul'a gelen Atletico Madrid Başkanı Enrique Cerezo, Adnan Polat ile yaptığı görüşmeden şu an için olumlu sonuç alamadı

08 Nisan 2011, Cuma 17:56
A A

İstanbul'a gelen İspanyol kulübünün başkanı Enrico Cerezos, Adnan Polat ile görüştü. Ancak ilk görüşmeden sonuç çıkmadı. Menajer Ahmet Bulut, Arda'nın, Atletico Madrid ile ön sözleşme imzaladığı yönündeki iddiaları ise yalanladı. Şimdilik bir imzanın atılmadığı duyuruldu.

Galatasaray camiası dört koldan seçime hazırlanırken, görevi sona ermekte olan yönetim ise Arda'yı isteyen Atletico Madrid ile pazarlığı iyice hararetli bir duruma getirdi. Başkan Adnan Polat, Arda'yı resmen isteyen Atletico Madrid'in Başkanı Enrico Cerezos ile masaya oturdu. Adnan Polat ile Cerezos, Arda'nın menaceri Ahmet Bulut'un katıldığı kahvaltıda yıldız futbolcunun transferi için ilk kez Çırağan Oteli'nde bir araya geldi.

Yıldız futbolcu Arda Turan'ın transferi için İstanbul'a gelen Atletico Madrid Başkanı Enrico Cereso, sabah saatlerinde Galatasaray Başkanı Adnan Polat ile görüştü. Cereso, bu sezon sakatlıklardan dolayı çok sayıda maç kaçıran Arda için teklif yaptı. Ancak ilk görüşmede sonuç alınamadı...

Yurtdışında oynamak istediğini bilinen Arda'nın, geçtiğimiz günlerde başkan Adnan Polat ile görüşerek, transferine kolaylık sağlanmasını istediği iddia edilmişti. Ancak 14 Mayıs'ta yapılacağı açıklanan olağanüstü seçimde görevi yeni yönetime devredecek başkan Polat ve ekibinin, son kararı göreve gelecek yeni yönetime bırakması bekleniyor...

TEKLİF HARİKA

Atletico Madrid'in Başkanı, Arda'nın transferi için ne denli istekli olduğunu bizzat İstanbul'a gelerek etti. Daha önce sarı-kırmızılı kulübe yazılı olarak 12,5 milyon euro teklif eden İspanyol kulübü, gerekirse rakamı yüksetmeye hazır olduğunun sinyalini de verdi.

"BIRAK GİDEYİM BAŞKAN"

Arda'nın daha önce başkan Adnan Polat ile yaptığı görüşmede gitmeye son derece istekli olması ve "Beni bırak başkan diye yalvarması" Polat'ın elini kolunu bağlarken, seçim öncesinde yıldız futbolcuyu satıp satmamakta kararsızlığına sürükledi.

Mali Kongrede ibra edilmediği için büyük kırgınlık yaşayan Adnan Polat'ın, Arda'yı satması durumunda bile elde edilecek gelirin gelecek yılın mali tablosuna yansıyacak olması ve yeni gelecek yönetim kurulunun gelir hanesine yazılacak olması da ayrı bir düşündürücü etken olarak ileri sürülüyor.

MENAJERİNDEN AÇIKLAMA

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat ile Atletico Madrid Kulübü Başkanı Enrique Cerezos'un Çırağan Sarayı'ndaki "Arda Zirvesi"nden sonra milli futbolcunun menajeri Ahmut Bulut ve İspanyol menajer Jorge Mendes görüşmeyi sürdürdüler.

Arda Turan'ın menajeri Ahmet Bulut, çıkışta yaptığı açıklamada; "Sabah başkanlar arasında bir görüşme oldu. Şu an net bir şey yok. Kesin olarak bitti diyemem. Ben şimdi bir açıklama yapamam onu Galatasaray kulübü yapar." dedi.

Ahmet Bulut, Arda'nın, Atletico Madrid ile ön sözleşme imzaladığı yönündeki iddiaları ise yalanladı. Sporx'in haberine göre şimdilik bir imzanın atılmadığı duyuruldu. Öte yandan Arda'nın bonservisi için 12,5 milyon eruodan daha fazla bir ücret önerildiğini de tekrarlandı..

GALATASARAY CAMİASI AYAĞA KALKTIGalatasaray Başkanı Adnan Polat'ın, Arda'yı transfer etmek isteyen Atletico Madrid Başkanı ile görüşmesi sarı kırmızılı camiada olumlu karşılanmadı. 14 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü kongre öncesinde bu transferin gerçekleşmesini doğru bulmayan sarı kırmızılı camianın ileri gelenleri, Polat'ın bu konuyu seçimden sonra göreve gelecek yönetime bırakması gerektiğini söylediler.

FARUK SÜREN: "Bu yönetimin yetkisi var mı yok mu, hukukçular arasında bile tartışılıyor. Ben bilemiyorum bu durumda hangi yetki ile satılacak. Normalde Arda'nın satılmasını doğru buluyorum. Arda gidip yeteneklerini daha geliştirmeli. Satışına obsiyon koymalı ve geri Galatasaray'a dönmeli. Ancak bunu bu yönetim değil, 14 Mayıs'tan sonra göreve gelen yönetim kurulu yapmalı."

HAYRETTİN KOZAK: "Daha önce yaşanmamışları yaşıyoruz. Bu yönetim var mı yok mu bilmiyorum. Bu satış nakit ihtiyacını gidermek içinse, bu işi gelecek yönetime bırakmak en doğrusu. Arda son dönemin en değerli futbolcusu, kendi alt yapımızdan yetişmiş. Böyle bir değer elde tutulmalı. Bugün Mecidiyeköy'deki araziyi kulübün çok hayrına bile olsa bu yönetim satabilir mi? Kongreye getirip izin alması gerek. Bu durumdaki yönetimin bu işi yürütmemesi gerek. Daha önce başkanımız Adnan Polat, Arda'nın etrafında takım kurduğunu söylüyordu. Şimdi ne oldu."

MEHMET HELVACI: "Yapmamaları gerek. Seçim sonrasında göreve gelen yönetim kurulu bu konuda karar vermeli. Bence zaten Arda satılmamalı çünkü çok önemli bir değer ve kaptanımız. Son dönemde bu ülkede yetişen en önemli oyuncu. Galatasaray büyük takımdır, büyük oyuncuları alır. Arda'yı satmamalı Arda gibi değerli oyuncular almalıyız."

AHMET ÖZDOĞAN: "Arda'nın bu dönem satılması yüzdü yüz yanlış olur. Seçimden sonra gelen yönetim, yeni teknik adamı ile oturur ve Arda'ya takımda gerek olup olmadığına karar verir. Etik olarak Adnan Polat'ın bu işi gelecek yönetime bırakması gerek. Galatasaraylılık bunu gerektirir. Diyelim ki, yapılan teklif çok cazip ve kulübün olağanüstü lehine. O zaman Adnan Polat, 22 Nisan'da başkan adayları belli olduktan sonra, adayları çağırıp fikirlerini sormalı ve bir consensus oluşturduktan sonra Arda'nın satışına izin verilmeli. Aksi halde Galatasaray zarar görür."

FATİH GÖKŞEN: "İbra olmamış bir yönetimin seçim öncesinde Arda'yı satması düşünülemez. Galatasaray'ın Arda'yı satmak yerine yanına bir Arda daha bulması gerek. Arda'yı kazanmamız gerek. Erken kaptan yapılarak yıpratıldı, medya haksız yüklendi yönetim arkasında durmadı. Arda'nın gönlü alınıp, tekrar Galatasaray'a kazandırılması zorunlu bir durumdur. "

Kadir ÇETİNÇALI, İstanbul-DHA


 

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;