Son modeller Cenevre'de görücüye çıktı

Dünyanın en önemli otomobil fuarlarından olan Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı'nda pek çok markanın yeni modelleri görücüye çıktı.

06 Mart 2018, Salı 20:29
A A

İsviçre'nin Cenevre kentindeki Palexpo Sergi Merkezi'nde düzenlenen ve bine yakın otomobilin sergileneceği fuar, bugün ve yarın dünya genelinden yaklaşık 10 bin gazeteciye ev sahipliği yapacak. Yeni model ve konsept otomobillerin yaklaşık 700 bin ziyaretçinin beğenisine sunulacağı fuar, 8-18 Mart tarihleri arasında ziyaretçileri ağırlayacak.

Dünyanın en hızlı ve en pahalı otomobillerinin görücüye çıktığı 110 bin metrekarelik fuar alanında, firmalar 220 stantta en son teknolojik ürünlerini tanıtma imkanı bulacak. İlk kez 1905 yılında başlayan ve 1924'te uluslararası fuar kabul edilen 88. Cenevre Otomobil Fuarı'nda Türk firmaları da yerini alacak.

Tofaş'ın ürün geliştirme sürecine liderlik ederek, 1 milyar doları aşan yatırımla hayata geçirdiği, Avrupa pazarında Tipo ismiyle satışa sunulan Egea model ailesinin en sportif üyesi Tipo S-Design Cenevre Otomobil Fuarı'nda görücüye çıktı.

Hyundai, Cenevre Otomobil Fuarı'nda, Kona Electric, Nexo ve Santa Fe gibi SUV modelleriyle öne çıktı. Marka, aynı zamanda "Le Fil Rouge" isimli konsept otomobiliyle de farklı bir segment ve yeni tasarımları hakkında ipuçları verdi.

HDC-01 kodlu yeni konsept, markanın "duygusal sportiflik temasıyla geliştirildi. Le Fil Rouge'daki tasarım ve özel çizgiler, sedanlardan SUV’lara kadar gelecekteki birçok Hyundai modelinde kullanılacak.

Alpine ise A110 Premiere Edition'ın tanıtımının ardından, spor otomobilinin üç yeni versiyonunu Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıttı. A110 Pure ve A110 Legende ile üretim serisini genişleten Alpine, Signatech tarafından geliştirilen A110 GT4 yarış otomobili ile yarış dünyasında Alpine adına yeni bir sayfa açıyor.

Subaru Corporation Cenevre Otomobil Fuarı'nda Subaru VIZIV Tourer Concept'in dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Markanın gelecek vizyonuna işaret eden Subaru VIZIV Concept serisinin "Sport Tourer" modeli, simetrik sürekli dört çeker sistemi ve boxer motorunun yanı sıra Subaru'nun uzun yıllardır geliştirdiği güvenlik, çok yönlülük ve performansa ek olarak gelecek teknolojilerini de bünyesinde barındırıyor.

Otomobil dönüşüm sektöründeki tek Türk firması olarak Cenevre Otomobil Fuarı'na katılan DizaynVip, yaklaşık 1,5 milyar liralık, 3 adet, sahibiyle konuşan "DV-Diamond" versiyonunu ziyaretçilerin beğenisine sundu.