Son sözleri 'Yalvarırım yapmayın' oldu

Otopside 17 yerinden bıçaklanan Hüsnü Civan ile tek bıçak darbesi alan Ayten Civan'ın oturduğu apartmandaki bazı vatandaşların en son “Yalvarırım yapmayın” sözleriyle düşme sesi duydukları öğrenildi

12 Ekim 2010, Salı 19:47
A A

Dün Civan Apartmanı'ndaki 27 dairenin de sahibi olan 65 yaşındaki Hüsnü Civan ve 60 yaşındaki eşi Ayten Civan'dan geçen cuma gününden beri haber alamayan komşuları, dün saat 14.30'da polisi aramasıyla olay ortaya çıkmıştı.

İki dairenin birleştirilmesinden oluşturulmuş eve giren ekipler, Hüsnü Civan'ın cesedini banyoda, Ayten Civan'ın cesedini de mutfakta bulmuştu.

DEFELARCA BIÇAKLANMIŞ

İsviçre'de tesktil işleri yaptıktan sonra emekli olup parasını İzmir'de gayrimenkule yatıran, 100'e yakın daire ve işyeri bulunduğu ifade edilen Hüsnü Civan ile Eşi Ayten Civan'a, Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldı.

Hüsnü Civan'ın, göğüs ve sırtından 17 kez, Ayten Civan'ın ise kalbinden aldığı tek bıçak darbesiyle hayatlarını kaybettikleri belirlendi. İlk incelemede ayrıca, eşinin öldürülmesine tanık olan Hüsnü Civan'ın katil ya da katillerden kurtulmak için banyoya kaçarken bıçaklandığı da belirlendi.

İSVİÇRE'Yİ VASİYET ETMİŞ

Anne ve babalarının acı haberini alan bilgisayar mühendisi oğlu Lütfü Civan ile bankada çalışan kızları Lütfiye Civan, İzmir'e geldi. Son olarak geçen Ağustos ayında evlenen Lütfiye'nin İsviçre'deki düğününde biraraya gelen ve büyük mutluluk yaşayan anne ve babalarının cesetlerini gören kardeşler gözyaşlarına boğuldu.

Basın mensuplarının ilgisinden sıkıldıkları gözlemlenen ve açıklama yapmayan Civan kardeşler, ev ile yönetim binasını gezdikten sonra ifadeleri alınmak üzere Cunayet Büro Amirliği'ne götürüldü.

Kardeşlerin, geçen yıl Ege Üniversitesi Hastanesi'nde menenjit tedavisi gören baba Hüsnü Civan'ın vasiyeti doğrultusunda cenazeleri, İsviçre'ye götürücekleri öğrenildi.

Çiftin yakınları, Ayten Civan'ın, yaklaşık iki yıl önce İsviçre'de intihar eden ağabeyinin ölümünden sonra büyük üzüntü yaşdığını, son zamanlarda da obezite tedavisi gördüğünü söyledi.

YAKIN ÇEVRE ARAŞTIRILIYOR

Şeker Bayramı için gittikleri Kuşadası'ndaki yazlıklarından geçen hafta dönen Hüsnü Civan ile Ayten Civan'ın apartman komşularıyla bağlantıda bulunan kişilerin de ifadelerine başvurulmaya başlandı. Evdeki ilk incelemede Hüsnü Civan'ın üzerindeki paranın alınmadığını tespit eden polis, özellikle takıların bulunduğu yerlerin karıştırılmasına rağmen nelerin alındığını ise henüz saptayamadı.

Ekipler ayrıca, tanıdık kişiler olmasından şüphelendiği katil yada katilleri bulmak için, çiftin ilişkide bulunduğu kiracıları dahil herkesi tek tek araştırmaya başladı. Bu arada bir apartman sakininin, en son çiftin evinden, “Yalvarırım yapmayın” sözleriyle, büyük bir gürültüyle düşme sesi duyduğunu, bunun üzerine balkona çıktığını ancak olağanüstü bir durum görmediğini söylediği öğrenildi.

GÖRMEDEN KAPI AÇMIYORMUŞ

Katil ya da katillerin cinayetin ardından güvenlik kameralarının kaydettiği görüntülerin bulunduğu harddiski almasının sırrı da ortaya çıktı. Hüsnü Civan'ın güvenlik kamerası sistemiyle evine gelen herkesi önce ekranda görüp sonra kapıyı açtığı, bunu bilen katilin güvenlik kamerası harddiskini alıp gittiği öğrenildi.

KİRACILARINA GÜVEN VAAT ETMİŞ

Hüsnü Civan ile en son geçen perşembe günü görüşen ve dükkanlarından birisini kiralayan Töre Keleş, “Ben işyerinin anahtarlarını değiştirmek istedim, kendisi sitenin çok güvenlikli bir alan olduğunu, kimsenin görüntülenmeden giremeyeceğini söylemişti. Cinayet haberini alınca büyük şok yaşadım” dedi. Polisin olayla ilgili soruşturmasının devam ettiği bildirildi.

Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;