Sopayla baba cinayetine 5 yıl

Babasının üzerine kızgın yağ döktükten sonra sopayla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan genç kızın 15 yıl hapis cezasına çarptırıldığı bildirildi

Sopayla baba cinayetine 5 yıl

Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, zanlı Özlem A’nın, yaklaşık bir yıl önce babasını öldürdüğü iddiasıyla tutuklandığını hatırlattı. Genç kızın mahkemesinin geçtiğimiz günlerde tamamlandığını kaydeden Küçük, yargılanma süreci sonunda Özlem A’nın 15 yıl hapis cezasına çarptırıldığını belirtti.

Özlem A. ve diğer mahkumların yeniden topluma kazandırılması için cezaevinde bir takım kurs ve çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başsavcı Küçük, "Özlem de bir takım kurslara iştirak etti. Özlem’in cezaevine girdiğindeki psikolojisi ile şu andaki psikolojisi aynı değil" diye konuştu.

25 Kasım 2008 tarihinde Tokat’ın Pazar ilçesine bağlı Üzümören beldesinde yaşayan 19 yaşındaki Özlem A’nın, sürekli alkollü geldiği evinde eşi Hanife A. ve çocuklarını dövdüğü iddia edilen babası Muhittin A’yı (47) ailesine şiddet uyguladığı gerekçesiyle üzerine mutfaktaki kızgın yağı döktükten sonra, başına sopayla vurarak öldürdüğü öne sürülmüştü.

Ailenin 7 çocuğunun en büyüğü olduğu öğrenilen Özlem A, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.