'Soyadıma tecavüz edilmesin'

Seren Serengil , katıldığı Michael Show'da mesleği seçerken ailesinin sanılanın aksine destek olmadığını açıkladı

Çarşamba, 29 Aralık 2010 - 16:12

'Soyadıma tecavüz edilmesin'

Babası ile her zaman gurur duyduğunu söyleyen Seren Serengil babasının kendisine bıraktığı en büyük mirasın soyadı olduğunu söyledi ve kendisi hakkında haberler yapılırken soyadına tecavüz edilmemesini istediğini belirtti .

Seren Serengil “Ben bu mesleği seçerken annem de babam da istemediler. Babama özendim, onun meşhur olması ,beni özendirdi… Ben ilkokulda “Öztürk Serengil’in kızıyım” derdim.

Bebekliğimden beri hep “Öztürk Serengil’in kızıyım derdim”. Mesela bir gün ilkokulda bayrağı taşımak istiyordum.Ama daha uzun birisine taşıtacaklardı, bende öğretmenin yanına gidip “ben öztürk serengil’in kızıyım bayrağı ben taşımalıyım” dedim. Öztürk Serengil’in kızı olmak onun soyadını taşımak şeref benim için.

O bana miras olarak bana şerefle onurla taşıdığım bir soyad bıraktı. Bu soyadını taşımak çok önemli ve zor.. Bazen kendi adımı haberlerde gördüğüm zaman , inanılmaz ağırıma gidiyor, orada babamın da soyadı var. Haberler yazılırken soyadıma tecavüz edilmemesi gerekiyor.Ben bu soyadını taşırken dikkat etmeye çalışıyorum.” dedi