Spor dünyası alçak saldırıyı lanetledi

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda dün 3 canlı bombanın düzenlediği alçak saldırının ardından yerli ve yabancı birçok sporcu sosyal medya mesajlarıyla terörü lanetledi

29 Haziran 2016, Çarşamba 09:25
A A

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda dün 3 canlı bombanın düzenlediği alçak saldırının ardından yerli ve yabancı birçok sporcu sosyal medya mesajlarıyla terörü lanetledi. İşte o mesajlardan bazıları: Arda Turan: Yine ciğerlerimiz yandı. Başımız sağolsun Türkiyem. Bu acılara sebep olanlar kahrolsun!

Lukas Podolski: Terörü lanetliyoruz. Bugünkü hain saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına sabır ve yaralılara acil şifa dilerim.

Alex Telles: İstanbul'da yaşanan olay beni çok üzdü. Kimse bunu hak etmiyor. Tanrı sizi korusun.

Pau Gasol: Kurbanların ailelerine başsağlığı diliyorum.

Felipe Melo: Terörü lanetliyorum, teröre dur diyelim.

Muslera: Yeter artık!! Birilerinin birşeyler yapması lazım..Böyle güzel bir ülkede bunun olmaması lazım.

Slaven Bilic: İnanamıyorum. Bütün hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyorum. Lütfen güçlü ol Türkiye.

"Fenerbahçe'ye transferi gündemde olan Gregory van der Wiel saldırı sonrası "Istanbul :(" şeklinde paylaşım yaptı.

"Milli futbolcu Hakan çalhanoğlu yaptığı paylaşımda, "Türkiye, İstanbul ve barış için dua edin" hashtaglari ile temennide bulundu.

Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Alex de Souza resmi twitter hesabından üzgün yüz ifadesi ile Türk bayraklı bir paylaşım paylaşım yaparak üzüntümüzü paylaştı.

Beşiktaş Kulübü: İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısında çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiğini ve yaralandığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.Terörü lanetliyoruz ve saldırıyı esefle kınıyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz.

"Fenerbahçe Kulübü, başsalığı mesajında, "Bu akşam saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısında, ilk belirlemelere göre 10 yurttaşımızı kaybettiğimizi, çok sayıda yaralı vatandaşımızın bulunduğunu büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. İstanbul'da yaşanan bu terör olayını lanetliyor, kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, milletimize başsağlığı diliyoruz." görüşlerini paylaştı.

"Galatasaray Kulübünün mesajında ise "İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde yaşanan menfur terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz. Tüm insanlığın başı sağ olsun." denildi.

"Trabzonspor Kulübünün mesajında ise şunlar kaydedildi: "İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bir teröristin önce çevreye ateş edip ardından kendini patlatması sonucunda şehitler ve yaralılarımızın olduğunu büyük üzüntüyle öğrendik. Aylardır bu tür saldırılar nedeniyle onlarca vatandaşımızı, güvenlik görevlimizi maalesef şehit verdik. Genç yaşlı ve çocuk ayrımı yapmadan herkesi hedef alan eli kanlı teröristler ile onların arkasındaki mihrakları şiddetle lanetliyoruz. Aziz milletimiz bu hain saldırılar karşısında her zaman metanetini korumuştur. ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik terörist eylemler asla amacına ulaşamayacaktır. Yaralılarımıza acil şifalar dilerken, şanlı bayrağımız altında toplanan milletimizin başı sağ olsun."

Atletico Madrid, resmi twitter hesabından başsağlığı mesajı paylaştı!

"Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), "İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yapılan kalleş terör saldırısı sonucu en az 10 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve pek çok yaralı olduğunu derin bir üzüntü ve endişeyle öğrenmiş bulunuyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu olarak bu insanlık dışı saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, geride kalan yakınları, sevenleri ve milletimize sabır dileriz." ifadelerine yer verildi.