www.posta.com.tr
 • Açılış sayfam yap
 • Üye Girişi
 • Canlı Skor
 • RSS
 • Mobil
 • ALTIN115,0950 %-0,42
 • BIST78029 %-0,01
 • EURO3,2825 %-0,06
 • USD2,9485 %0,48

1299 Osmanlıspor geliyor

Ligden düşen futbol kulübü, adını değiştirip Süper Lig'e geri dönmek için kolları sıvadı

25 Temmuz 2012 - 10:24
Yazı Boyutu:
x

Süper Lig'e '1299 Osmanlı' geliyor. 2009'da lisansı iptal edilen Ankaraspor, gelecek sezon Süper Lig'e dönmeye hazırlanıyor. TFF'nin bu yönde bir kararı olmasa da Başkan Kurnaz'a göre bu kesin.

En çarpıcı iddia ise kulübün ismini değiştirip varlığını "1299 Osmanlı" olarak sürdürecek olması TFF'nin Ankaraspor'u yeniden Süper Lig'e alması durumunda fikstür açısından sıkıntı doğabilir.

Nitekim bu durumda sezon içinde her hafta 1 takım bay geçmek durumunda kalacak. Ancak buna sıcak bakmayan TFF'nin takım sayısını 20'ye çıkarabileceği konuşuluyor.

Bu durumda ligden 3 takımın düşüp Ankara ile birlikte toplam 4 takımın yükselmesi gündeme gelebilir. Ligin 20 takımla oynanması ise sezonun 38 haftaya, yükselmesi anlamını taşıyor.

LİSANSI İPTAL EDİLMİŞTİ

Futbol Federasyonu (TFF) Disiplin Kurulu 2009'un Eylül ayında Süper Lig ekibi Ankaraspor'un kulüp lisansını iptal etmişti. Kararın gerekçesinde kulübün bir başka başkent ekibi Ankaragücü ile olan ilişkisinin sportif rekabeti engelleyici olması, kamuoyunun ligin dürüstlüğüne ilişkin algısını zedeleme ihtimali gösterilmişti.

Hukuki mücadele süreci sonuç verdi Ancak yapılan itirazlar ve geçen hukuki sürecin ardından TFF, 2011 Haziran'ında yaptığı genel kurulda Ankaraspor'u haklı bulmuş ve mavi-beyazlıların Bank Asya 1. Lig'e alınmasını kararlaştırmştı.

"SÜPER LİG'DE OYNAYACAĞIZ"

Bu kararın ardından Başkent ekibinin yetkilileriyse Baki Mercimek, İlhan Parlak, Tonia Tisdell, Burak Seres, Koray Çölgeçen gibi önemli isimleri transfer etmelerine rağmen Bank Asya 1. Lig'de mücadele etmeyeceklerini, 2013-14 sezonundan itibaren direkt Süper Lig'de oynayacaklarını ifade etmişlerdi.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Ankaraspor Başkanı Ruhi Kurnaz bu iddiayı bir kez daha yineledi. Bu sene alt yapıyı güçlendireceklerini belirten Kurnaz, "Seneye Süper Lig'de güçlü bir şekilde mücadele edeceğiz. Bize göre Süper Lig'de yer almamız kesin. Yaptığımız bu transferler bu sene altyapıyla birlikte idmana çıkacaklar. Seneye gümbür gümbür geliyoruz. Takım sayısı 19'a çıktığında nasıl durum oluşur, bilemem.O bizim sorunumuz değil" dedi.

Başkan değişikliği yalanlamadı Kurnaz, kulübün isim değiştireceği yönündeki iddiaları da yalanlamadı. "Ancak berraklaşmış bir durum yok.Henüz konu net değil" diye konuştu. Fakat kulislerde kulübün isim değişikliğine gideceği yoğun şekilde konuşulurken, ilginç isimler de gündemde.Düşünülen isimlerden birinin, Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş tarihini temsil eden 1299 Osmanlı olduğu öğrenildi.


Yorumlar (1)
 • osmalıyı diriltme planını bir parçası.nasıl bir anlayıştır analamk mümkün değil. Türkiye cumhuriyetinde osmanlıspor diye bir takım neden kurulmak istenir birileri bana anlatsın. neden adını cumhuriyet spor koyamıyorlar acaba kimse bunu neden sorgulayamıyor bu ülkede. kartal66 26 Temmuz 2012 - 8:50
  Yoruma Oy Ver
  0
posta.com.tr - Posta Seri İlanlar