Spora başlayıp sürekli bırakanlar için motivasyon önerileri

Sürekli büyük heveslerle spor salonlarına üye olup sonra salonu da kendimizi de yarı yolda bırakıyoruz. Hem verdiğimiz paralar boşa gitmiş oluyor hem de kilo vermek ve sağlıklı yaşamak adına verdiğimiz kararları uygulayamamış oluyoruz. İşte spor salonuna gitme motivasyonunuzu kaybetmemeniz için birkaç önemli öneri... 

13 Mart 2018, Salı 14:55
A A

Çantanız her zaman hazır olsun. Böylelikle salona giderken üşenmekten, "aman şimdi kim hazırlanacak" bahanesinden kurtulursunuz. 

Seçtiğiniz salon evinize ya da iş yerinize yakın olmalı. Böylelikle üşenme ve salon dönüşü eve nasıl döneceğim kaygısına son vermiş olacaksınız. 

Kendinize günlük planlar çıkarın. Hem beslenmeniz hem de spor salonunda kat ettiğiniz yol konusunda daha kolay motive olacaksınız. 

Spor salonunda çalışırken müzik dinleyin. Yapılan araştırmalar spor yaparken müzik dinleyen insanların salona gitmekten kolay kolay vazgeçmediğini gösteriyor. 

Mutlaka spor yapmaya uygun kıyafetler giyin, böylece çok daha rahat ve sağlıklı egzersiz yapacaksınız. Kıyafetlerinizin başlangıçta daha rahat olmasına özen gösterin; bu aynaya baktığınızda moralinizin bozulmasını ve motivasyonunuzu kaybetmenizi engeller. 

Spor salonuna sevdiğiniz bir arkadaşınızla birlikte kayıt yaptırın. Birbirinizi motive edecek, biriniz gitmek istemediğinde diğeri ona destek olacak ve üstelik birlikte çok daha fazla eğleneceksiniz. 

Mutlaka salondaki spor eğitmenlerinden yardım alın. Hem doğru egzersiz yapmanıza yardımcı olacaklar hem de sizi devamlılığınız konusunda motive edeceklerdir. 

Vücudunuz istediğiniz şekle girip sıkılaştıkça alışverişe gidip kendinizi ödüllendirin, böylelikle devamını getirmek konusunda daha hevesli olursunuz. 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.