Spordan sonra iyi görünmenizi sağlayacak 6 zahmetsiz ve pratik öneri

Spor sonrası bakım planınızda yapacağınız küçük değişikliklerle çabasız bir şekilde iyi görünmeniz mümkün. İşte spordan sonra sağlıklı bir cilt ve güzel görünen saçlar için pratik öneriler:

09 Ekim 2017, Pazartesi 15:22
A A
Temiz başlayın ve temiz bitirin

Temiz başlayın ve temiz bitirin

Spor esnasında cildinizin rahat nefes alması, gözeneklerinizin kapanmaması ve terleyerek toksinleri atması için, makyajınızı temizlemeniz şart. Bunun için çantanıza taşıması kolay makyaj temizleme mendilleri ya da spor öncesi cildinizi temizleyerek rahatlatacak yüz bakım ürünlerini atabilirsiniz. Spordan sonra hızlı bir bakım içinse, cildinizi nazik bir temizleyici ile yıkayabilir, nemlendirici ile yumuşatabilirsiniz.

Parfüm ve deodorant tercihlerinizi doğal olandan yana kullanın

Parfüm ve deodorant tercihlerinizi doğal olandan yana kullanın

Güzel kokmak söz konusu olduğunda akla önce parfüm ve deodorantlar geliyor. Ne var ki güzel kokmanın tek yolu kimyasal içerikli bu ürünler değil. Duşunuzu aldıktan sonra cildinizin güzel kokarken nefes almaya da devam etmesi için yararlanabileceğiniz doğal ürünler mevcut. Örneğin doğal tuzların bakteri oluşumunu önleyici özelliğinden yararlanılarak üretilen doğal tuz deodorantları ya da kimyasal kullanılmadan üretilen ve aromaterapi özelliği taşıyan katı losyon parfümleri deneyebilirsiniz.

Susuz kalmayın

Susuz kalmayın

Spor yaptığınızda vücudunuz terleme ile su kaybeder. Vücudunuzun susuz kalması, performansınızı düşürebileceği gibi, gözeneklerinizin de tıkanmasına neden olur. Düzenli ve yeterli miktarda su içmek, vücudunuzun yanı sıra cildinizin de sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Metabolizmanızı hızlandırmak ve su içme alışkanlığı kazanmak içini, suyunuzu farklı meyvelerle tatlandırabilir ya da sağlıklı meyve sularını tüketebilirsiniz.

Kolayca uygulayabileceğiniz, zahmetsiz saç modellerini keşfedin

Kolayca uygulayabileceğiniz, zahmetsiz saç modellerini keşfedin

Dağınık örgüler ya da sıkı bir at kuyruğu, her durumda güzel görünmenizi sağlayacak saç modelleri arasında. Saçınızın yapısı ve kesimine göre uygulayabileceğiniz pratik saç modelleri ile spor sonrası güzellik rutininizin süresini minimuma indirebilirsiniz.

Sade bir makyaj ile doğal görünümünüzü koruyun

Sade bir makyaj ile doğal görünümünüzü koruyun

Spor sonrası cildiniz zaten doğal bir canlılığa ve sağlıklı bir renge kavuşur. Bu noktada size düşen yalnıza bu canlılığa ışıltı katmak. Dudaklarınız için renksiz bir balsam ya da hoş kokulu bir nemlendirici, iyi görünmeniz için yeter de artar.

Stilinizi tamamlayacak aksesuarlarla yüklerinizden kurtulun.

Stilinizi tamamlayacak aksesuarlarla yüklerinizden kurtulun.

Spora gittiğiniz günlerde spor kıyafetleriniz ya da ayakkabılarınız için yanınızda taşıdığınız spor çantaları, giydiklerinize uygun olmayabilir. Eğer bu durum sizin için bir sorunsa, yükünüzü hafifletecek ve sizi ekstra çanta taşıma derdinden kurtaracak, hem şık hem kullanışlı bir çanta tercih edebilirsiniz.