Sridevi Kapoor hayatını kaybetti | Sridevi Kapoor kimdir?

Bollywood'un önde gelen kadın yıldızlarından biri olarak görülen 54 yaşındaki Sridevi Kapoor'un Dubai'de kaldığı otelde bilincini kaybettiği ardından küvette 'kazayla boğulduğu' ortaya çıktı

25 Şubat 2018, Pazar 14:33
A A
Bollywood'un ikon isimlerinden biri olan Sridevi Kapoor'un ölümüyle ilgili detaylar ortaya çıktı. Dubai'de kaldığı otel odasında ölü bulunan Kapoor'un küvette bilincini kaybettiği ve ardından boğulduğu belirtildi.

'Hindistan'ın Meryl Streep'i' olarak anılan Kapoor'un ölümünün ardından gelen ilk haberlerde ölüm nedeninin kalp krizi olduğu iddiaları yer almıştı.

Dubai hükümeti ölüm sonrası incelemelerin tamamlandığını ve ünlü film yıldızının küvette boğularak öldüğü bilgisinin doğrulandığını duyurdu. Kapoor'un ölümü kayıtlara 'kazayla boğulma' olarak geçti. Toksikoloji testlerinin sonuçlarına dair ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Hindistan'ı yasa boğan ölüm haberi sonrasında, politikacılar, sporcular ve Bollywood yıldızları başsağlığı mesajları yayınladı. Kalabalık gruplar ölüm haberi sonrası Sridevi Kapoor'un Mumbai'deki evinin önünde toplandı.

Sridevi Kapoor, yeğeni Mohit Marwah'ın düğünü için Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunuyordu.
 

"ARDINDAN GÖZÜ YAŞLI MİLYONLAR BIRAKTI"


Hindistan Cumhurbaşkanı Ram Nath Kovind, Sridevi’in ölüm haberi karşısında üzüntüsünü dile getirerek, “Geride gözü yaşlı milyonlarca seven bıraktı” ifadesini kullanmıştı.Hindistan Başbakanı Narendra Modi ise “Sridevi’nin zamansız ölümü herkesi üzdü. Film sektörünün efsanelerindendi” ifadelerini kullanmıştı.
 

Sridevi Kapoor kimdir?


Hindistan’ın Tamil Nadu eyaletinin Sivakasi kentinde dünyaya gelen Kapoor ilk filmlerini ülkenin farklı bölgelerinde konuşulan Tamil, Telugu, Malayalam ve Kannada dillerinde çekti. 1978 yılında Bollywood sinemasına geçen oyuncunun en çok bilinen filmlerini ise Mr. India, Nagina ve Chandni oldu. Film yapımcısı Boney Kapoor ile evli olan Sridevi’nin 2 de kızı var.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;