Stephen Hawking açıkladı: Uzaya gidiyorum

Ünlü İngiliz Fizik Profesörü Stephen Hawking, iş adamı Richard Branson'ın uzay gemisi Virgin Galactic'le seyahat edeceğini açıkladı
 

20 Mart 2017, Pazartesi 17:01
A A
İngiltere'de bir televizyon programına konuşan dünyanın önde gelen bilim insanlarından Stephen Hawking, uzaya yolculuk yapabileceğini hiçbir zaman hayal edemediğini söyleyerek "Richard Branson ne zaman ki bana Virgin Galactic'te bir koltuk teklif etti, hemen 'Evet' dedim" diye konuştu.


'UZAYA YOLCULUK BANA MUTLULUK GETİRECEK'


Richard Branson'ın sahibi olduğu Virgin Havayolları 'Virgin Galactic' adında bir uzay gemisi inşa ediyor. Şirket, uzaya yolcu taşıyacak.

Hawking röportajda, üç çocuğunun kendisine büyük bir neşe verdiğini, uzaya yolculuk etmenin ise mutluluğu getireceğini söyledi.


"TRUMP'IN ABD'SİNE GİREBİLİR MİYİM BİLMİYORUM"


Stephen Hawking, Donald Trump'ın yönettiği bir ABD'de bundan sonra isteneceğinden ise emin olamadığını belirtti.
"ABD'ye tekrar gidip diğer bilim insanlarıyla konuşmayı çok isterdim ama artık hoş karşılanmayabilirim diye korkuyorum" diyen Hawking, Trump'ın seçmenlerini memnun etmek adına daha sağa ve otoriter bir dile kayabileceğini söyledi.


OBAMA MADALYA VERMİŞTİ


Hawking, 2009 yılında dönemin ABD Başkanı Barack Obama'dan başkanlık madalyası almıştı.

ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) hastalığı olan dahi fizikçi, yapay zeka teknolojisi aracılığıyla konuşabiliyor. Intel'e ait bir akıllı telefon klavye uygulaması olarak çalışan bu teknoloji, Prof. Stephen Hawking'in ne düşündüğünü anlayabiliyor ve kullanmak isteyebileceği kelimeleri önerebiliyor.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;