Steve Wozniak, çarpıcı açıklamalarda bulundu

Woz, yeni yaptığı açıklamalarda uygun fiyatlı Çinli telefonlara ve yüksek iPhone fiyatlarına değindi

25 Temmuz 2017, Salı 19:22
A A
Bundan çok uzun seneler önce Wozniak, Steve Jobs’la beraber Apple’ı kurdu. Teknoloji tarihini değiştiren bu iki isim arasında Steve Jobs’ı herkes tanır ancak Woz, kurulduktan bir süre sonra Apple’dan ayrılmış ve Jobs’a göre daha arka planda bir isim olarak kalmış. Buna karşın teknoloji dünyasının iyi bildiği isimlerdendir Steve Wozniak. Ara ara yaptığı eleştiriler ve adil açıklamalarıyla hala sektör içerisinde olan bir isim.

Woz, yeni yaptığı açıklamalarda uygun fiyatlı Çinli telefonlara ve yüksek iPhone fiyatlarına da değindi. Çinlilerin işlevleri düşük akıllı telefonları başarılı tasarımlarla birleştirerek uygun fiyatla çok satmasını öven kurucu ortak, tasarımı çok akıllıca kullandıklarına dikkat çekti. Öte yandan Wozniak, Apple’ın iPhone’ları nasıl bu kadar yüksek fiyatlardan satabildiği konusunda da fikir öne sürdü.

Woz’a göre insanlar telefonları kalitesinden ziyade Apple güvenilirliğinden dolayı satın alıyor. İnsanların markaya güvendiğini ve sürpriz yaşamayacağını bildiğinden dolayı firmayı tercih ettiğini söylüyor.

Apple’ın sektördeki en önemli isim olduğunu da belirten Wozniak, “Piyasadaki en büyük paya sahip olmayabilirsiniz fakat en iyi iPhone’a sahipseniz muhtemelen insanlar sizin en iyi telefona sahip olduğunuzu düşünecek.” dedi. Ayrıca kurucu ortak, “iPhone seviyorsanız tüm bedeli ödemeye hazırsınız demektir.” diyerek sözlerini tamamladı.

Akıllı TV’ler Neler Sunuyor?

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;