Su altında 67.16 metre yürüyerek dünya rekoru kırdı

Milli sporcu Bilge Çingigiray Aydın, Bodrum'da Sualtı Sportif Guinness Dünya Rekorunu 67.16 metre ile kırdı

20 Mayıs 2017, Cumartesi 15:20
Su altında 67.16 metre yürüyerek dünya rekoru kırdı
Bodrum’da özel bir kolejin olimpik havuzda Guinness Dünya Rekoru kitabına ismini yazdırmak için su altında tek nefeste en uzun yürüyen kadın rekorunu 67.16 metre ile milli sporcu Bilge Çingigiray Aydın kırdı.
 

40 METRE OLAN REKORU TEK NEFESTE GEÇTİ


Hakemlerin gözetiminde, özel kameralar da canlı olarak izlenen rekor denemesini 27 metre daha fazla yürüyerek tek nefeste su altında en uzun mesafe yürüyen kadın rekorunu kırdı. Normalde 40 metre olan rekoru tek nefeste geçen Aydın, havuzda 27 metre daha yürüyerek hedefinin erkeklerin rekoru olduğunu açıkladı. Beline taktığı ağırlıklarla havuz dibinde yürüyen Aydın izlemeye gelen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise gözyaşlarına hakim olamadı.
BELEDİYE BAŞKANI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI


Rekoru kırdıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan milli sporcu Aydın, rekoru kırdığı için çok mutlu olduğunu söyleyerek bundan sonraki hedefinin erkeklerin rekorunu kırmak olduğunu açıkladı. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise gözyaşlarını tutamadığını böyle sportif faaliyetlerin Türkiye için yararlı olacağını söyledi.


 

SONRA OĞLU İLE HAVUZA GİRDİ


Öte yandan Bilge Çingigiray Aydın rekoru kırdıktan sonra 2,5 yaşındaki oğlu Doruk ile beraber havuza girdi. Heyecanını oğlu ile paylaşan milli sporcu bir süre oğlu ile havuzda vakit geçirdikten sonra ödül töreni için okulun konferans salonuna geçti.