Su altında gelin başı yaptı

Dünya Kuaförler Federasyonu (CMC) Türkiye Başkan Yardımcısı Mehmet Aktekin müşterisi olan dalgıç Nilay Seçal'a su altında gelin başı yaptı

04 Ekim 2009, Pazar 11:36
A A

İzmirli profesyonel kuaför Mehmet Aktekin, daha önce Guinness Rekorlar Kitabı'na girebilmek amacıyla deniz dibinde saç tarayan Aktekin, dün Doğanbey'de bir deneme yaptı. Hem müşterisi hem de kendisi gibi dalgıç olan Nilay Seçal'a 40 metre derinlikte gelin başı yapmayı tasarlayan Aktekin, görüntü net alınamadığı için bu çalışmayı 28 metre derinlikte yapmak zorunda kaldı.

Dünyada daha önce denenmemiş bir etkinliği gerçekleştirmeye çalıştıklarını kaydeden Aktekin, şöyle dedi: “Dalıştaki hedefim önümüzdeki yıl Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek. Gelecek yıla kadar denemelerimiz sürecek. Buna benzer bir aktivite yaklaşık 9 yıl önce Fransa'da havuzda bir berber tarafından yapıldı. Berber havuzun altında sakal traşı yapmıştı. Dünyada saç tasarımı olarak ilk yapan ve deneyen benim.”

'GÜNLERDİR DALGIÇ NOTER ARIYORUZ'Doğanbey'deki bu etkinliği planladıklarında Guinness denemesi yapmaya karar verdikleri halde dalgıç bir noter bulamadıklarını anlatan Aktekin, şöyle dedi: “Günlerdir dalgıç bir noter arıyoruz. Guinnes için noterin de bizimle dalması ve su altında birebir görüntü alması gerekiyor. Bugün Su Altı Federasyonu'ndan bir yetkili tescil için geldi.”

Dalış ve gelin başını 40 metre derinde yapmayı planladıkları halde bu derinlikte görüntü almanın mümkün olmadığını anlatan Aktekin, “Biz de net görüntü alınabilecek metreyi bulduk. Nilay Seçal'a 28 metrede gelin başı yaptım” diye konuştu. Mesleğini ve hobisini bir araya getirmekten memnun olduğunu belirten Aktekin, her saçın bir öncekinden daha güzel olduğunu söyledi.

 Evrim ATAMAN/ SEFERİHİSAR(İzmir), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;