Suikast tabancası üretiyorlarmış

Konya'da, jandarma tarafından kalem görünümlü suikast tabancası ürettiği ileri sürülen şebekeye yönelik yapılan operasyonda 13 kişi gözaltına alındı. Yapılan aramada ise 52 kalem görünümlü suikast tabancası ile 142 kısa namlulu pompalı tüfek ele geçirildi

31 Temmuz 2013, Çarşamba 18:46
A A

Konya İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, yaklaşık 9 ay süren çalışmanın sonucu kalem görünümlü suikast tabancası ürettiği ileri sürülen şebekeye yönelik müşteri olarak temasa geçip operasyon düzenledi. Konya merkez ve Beyşehir İlçesi'nde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 13 kişi gözaltına alındı. Baskında yapılan aramada ise 52 kalem görünümlü suikast tabancası ile 142 kısa namlulu pompalı tüfek ele geçirildi.

Şebeke üyelerinden 46 yaşındaki E.N.'nin daha önce Beyşehir'deki silah fabrikalarında çalışıp silah yapımını öğrendiğini, ardından da kalem görünümlü 7.65 milimetre çapında mermi kullanabilen suikast tabancası ile Türkiye'de üretimi yasak olan kısa namlulu pompalı tüfek ürettiği iddia edildi.

Diğer şebeke üyelerinin ise üretilen silahların pazarlamasını yaptığı, ürünleri ise müşterilerine faturasız ve irsaliyesiz çalışan bir kargo şirketi aracılığıyla gerçekleştirdiği belirtildi. Şebekenin suikast tabancasını herkesin rahatlıkla mermi bulabilmesi için 7.65 çapında ürettiği, suikast tabancalarının mermilerinin de özel yapım olması gerektiği bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;