Süleyman Seba son yolculuğuna uğurlanıyor

Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba son yolculuğuna uğurlanıyor

15 Ağustos 2014, Cuma 11:01
A A

Vefat eden Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba için, kulübün Akaretler'deki binasında tören düzenlendi.

Vefat eden Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba için, Akaretler'deki evinin önünde tören düzenlendi. Sokaklara Beşiktaş'ın yanı sıra Galatasaray ve Fenerbahçe bayrakları da asıldı.

Vefat eden Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba için Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları Beşiktaş çarşı İçi'nde toplandı.

Uzun süredir tedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat eden Beşiktaş Kulübü'nün onursal başkanı Süleyman Seba'nın, Türk ve Beşiktaş bayraklarına sarılı naaşı, cenaze aracıyla Vodafone Arena'ya getirildi.

Vefat eden Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba için Beşiktaş taraftarları Beşiktaş çarşısı içinde bulunan Kartal Heykeli'nde buluşarak Vodafone Arena Stadyumu inşaatına yürüdü. Burada Seba için kulüp binasında düzenlenen törendekilerle birleşen taraftarlar stat içindeki törene katıldı.

Vefat eden Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba için, kulübün Akaretler'deki binasında tören düzenlendi. Törene Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da katıldı.

Vefat eden Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba için kulübün Akaretler'deki binasında yapılan törenin ardından Vodafone Arena stadına taraftarlar eşliğinde yürüyüş düzenlendi.

Beşiktaş Kulübü'nün onursal başkanı Süleyman Seba'nın, Türk ve Beşiktaş bayraklarına sarılı naaşı, Dolmabahçe Bezmi Alem Valide Sultan Camisine getirildi.

Törene çok sayıda taraftar katıldı.

Törene Türkiye Futbol Direktörü ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ile Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic de katıldı.

Törende Beşiktaş futbol takımının oyuncuları da yer aldı.

Seba'nın cenazesi Bezmialem Valide Sultan Camisi'ndeki cenaze namazına taraftarların omuzlarında taşındı.

Cuma namazı sonrası gıyabında cenaze namazı kılındı.

İstanbul müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran'ın kaldırdığı cenaze namazına, 11. cumhurbaşkanı Abdullah Gül, başbakan yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile iş dünyası, siyaset ve spor camiasından çok sayıda isim katıldı.

Cenaze namazına Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman (ortada), Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım (sağda) ile teknik direktör Yılmaz Vural da (solda) katıldı.

Cenaze namazının ardından omuzlarda taşınarak cenaze aracına yerleştirilen Seba'nın cenazesi defnedilmek üzere Feriköy Mezarlığı'na götürüldü.

Cenaze namazına eski futbolcu Ahmet Dursun da katıldı.