Süleyman Seba'ya son görev

Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın naaşı Dolmabahçe'deki Bezmialem Valide Sultan Camisi'ndeki cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı'nda defnedildi. Defin sırasında bir kişi mezarlıkta baygınlık geçirdi

15 Ağustos 2014, Cuma 10:42
A A

Vodafone Arena'da gerçekleştirilen törenin ardından Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın naaşı Vodafone Arena'daki tören sonrasında Dolmabahçe'ye getirildi. Dolmabahçe'deki Bezmialem Valide Sultan Camisi'ndeki cenaze namazının ardından; Seba'nın naaşı, Feriköy Mezarlığı'na defnedilecek. Törene az önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de katıldı. Beşiktaş taraftarı da olan Gül, Seba'nın yakınlarına başsağlığı diledi.
Gül'ün yanında, Kemal Kılıçdaroğlu ve Deniz Baykal yer aldı.

Cenaze töreninde imam, bir adım geriye gidilmesini rica etti. Cemaat, gerek yok hocam dedi.

Cenaze namazını İsanbul müftüsü Rahmi Yaran kıldırdı.

 

 

 


DEFİN SIRASINDA FENALIK GEÇİRDİ


Dolmabahçe'deki cenaze namazından sonra Seba'nın naaşı, Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verildi. Defin işlemi sırasında mezarlıktaki kalabalıktan bir kişi fenalık geçirerek ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Dolmabahçe'deki Bezmialem Valide Sultan Camisi'ndeki törene UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, CHP Eski Lideri Deniz Baykal, Fenerbahçe Kulübü  Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal , Fenerbahçe Kulübü Eski Başkanı Ali Şen, TMOK Başkanı Hasan Arat , Beşiktaşlı eski ve yeni futbolcular, Beşiktaşlı eski ve yeni yöneticiler, Beşiktaş'ın eski İngiliz Teknik Direktörü Gordon Milne, Seba'nın yakınları, çok sayıda futbolsever, Beşiktaşlı'nın yanı sıra Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'u tutan taraftarlar katıldı.

Tören için stada gelen taraftarlar hepbir ağızdan 'Seba koysana, Seba koysana, stadın adını Seba koysana" tezahüratı yaptılar.

STATTA TÖREN DÜZENLENDİ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman: Rakiplerimize saygı duymayı, hak yememeyi, hak yedirmemeyi ondan öğrendik. Bazılarını bir zaman için aldatabilirsiniz, bazılarını her zaman aldatabilirsiniz ama herkesi her zaman aldatamazsınız. Süleyman ağabey bizi hiçbir zaman aldatmadı.

TARAFTARLARDAN STAT İSMİ TALEBİ


Tören için stada gelen taraftarlar hepbir ağızdan 'Seba koysana, Seba koysana, stadın adını Seba koysana" tezahüratı yaptılar. Fikret Orman ise bu tezahürata cevap vermeden konuşmasını bitirdi.

- Süleyman Seba'nın ailesi adına konuşma yapan Prof. Dr. Ayhan Kızıl "Onu 3 kelime ile anlatabilirim. İnsandı, insandı ve insandı" dedi...
- Süleyman Seba için statta 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı...

Yağmurlu bir günde görmüştüm seni
Üstünde çubuklu formalar vardı
O anda tutuldum aşık oldum ben
Hayatın anlamı siyah beyazdı...

Ölümle yaşamı ayıran çizgi
Siyahla beyazı ayıramaz ki
Her yolun sonunda ölüm olsa da
Sevenleri kimse ayıramaz ki

Sabah saatlerinde ilk olarak Süleyman Seba'nın cenazesi Amerikan Hastanesi'nden alınarak Beşiktaş'taki evine getirildi... Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın da aralarında olduğu kalabalık bir Süleyman Seba'nın evinin önünde buluştu... Kalabalık grubun içinde Beşiktaşlı taraftarların dışında Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları da dikkatlerden kaçmadı.

"SEBA ÖLMEDİ KALBİMİZDE YAŞIYOR"

Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın naaşı tören için Vodafone Arena'ya getirildi. Cenaze aracına eşlik eden taraftarlar, "Seba ölmedi kalbimizde yaşıyor" , "Büyük başkan" ve "Süleyman Seba'nın evlatlarıyız" şeklinde yüksek sesle sloganlar attılar.

İNCE, TEKİN İLE BİRLİKTE GELDİ

Süleyman Seba için düzenlenen törene CHP Grup Başkanvekilliği’nden istifası gündemde olan Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ile birlikte geldi.

Beşiktaşlı futbolcular tam kadro törene katıldı...

İLK TOPLANMA YERİ SEBA'NIN EVİ  

Sabah saatlerinde ilk olarak Süleyman Seba'nın cenazesi Amerikan Hastanesi'nden alınarak Beşiktaş'taki evine getirildi... Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın da aralarında olduğu kalabalık bir Süleyman Seba'nın evinin önünde buluştu... Kalabalık grubun içinde Beşiktaşlı taraftarların dışında Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları da dikkatlerden kaçmadı.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU


Evinin önünde toplanan kalabalık Süleyman Seba için dua etti... Seba için edilen dualar sırasında gözyaşları adeta sel oldu...

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;