Süper Lig'in gerçekleşen transferleri

Transfer çalışmalarına devam ederken, Turkcell Süper Lig'in yeni ekipleri Bucaspor ve Konyaspor, bu dönemi en hareketli geçiren takımlar oldu

Süper Lig'in gerçekleşen transferleri

8 Haziran tarihinde başlayan ve 1 Eylül günü sona erecek transfer döneminde, henüz 18 gün geride kalırken, takımlar kadrolarına birçok yeni ismi kattı.

Geçen sezon Turkcell Süper Lig’e çıkma başarısı gösteren takımlardan Bucaspor, 12 oyuncuyu renklerine bağlarken, transfer döneminin en hızlı takımı oldu.

EN "FLAŞ" TRANSFERE BEŞİKTAŞ'TAN

Sezon hazırlıklarına yeni teknik direktörü Bernd Schuster yönetiminde başlayan Beşiktaş, İtalya’nın Inter Kulübünden Quaresma’yı renklerine bağlayarak, en flaş transfere de imza atmış oldu.

Portekizli futbolcuyu 3 yıllığına kadrosuna katan Beşiktaş, taraftarlarının da uzun süredir bekliği transferi gerçekleştirmiş oldu.

FENERBAHÇE SUSKUN KALDI

Geçen sezon şampiyonluğu son haftada Bursaspor’a kaptıran Fenerbahçe, transfer döneminde şu ana kadar sadece bir isimle anlaşma sağladı.

Fenerbahçe, şu ana kadar kadrosuna sadece İngiltere’nin Chelsea Kulübü’nde forma giyen Miroslav Stoch’u katarak, ligin en az transfer yapan takımı konumunda bulunuyor.

ŞU ANA KADAR GERÇEKLEŞTİRİLEN TRANSFERLER

BURSASPOR (4): Frederico Insua (Arjantin), Gökçek Wederson (Fenerbahçe), Huran Tekin (Güngören Belediyespor), Harun Tekin (Güngören Belediyespor)

FENERBAHÇE (1):
Miroslav Stoch (Chelsea)

GALATASARAY (5): 
Çağlar Birinci (Denizlispor), Serdar Özkan (Beşiktaş), Ali Turan (Kayserispor), Mehmet Battal (Bucaspor), Musa Çağıran (Altay)

BEŞİKTAŞ (3):
Cenk Gönen (Denizlispor), Roberto Gilbert (Stuttgart), Ricardo Quaresma (Inter)

TRABZONSPOR (3): Barış Atak (Diyarbakırspor), Arkadausz Glowacki (Wilsa Krakow), Bora Sevim (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor)

BÜYÜKŞEHİR BLD.SPOR (3):
Can Morgül (Pazarspor), Mehmet Yılmaz (Siirtspor), Can Şahin (Zongaldakspor)

ESKİŞEHİRSPOR (4):
Emre Aygün (Ankaragücü), Burhan Eser (Gençlerbirliği), Batuhan Karadeniz (Beşiktaş), Erkan Zengin (Beşiktaş)

KAYSERİSPOR (2):
Alexander Amisulashvili (Spartak Nalchik), Ali Bilgin (Fenerbahçe)

ANTALYASPOR (8):
Kenan Özer (Beşiktaş), Tuna Üzümcü (Bursaspor), Gregory Proment (Caen), Ivan Radeljic (Gençlerbirliği), Yenal Tuncer (Bursaspor), Kerem Şeras (Gençlerbirliği), İlkem Özkaynak (Ankaragücü), Deniz Barış (Fenerbahçe)

GENÇLERBİRLİĞİ (8):
Billy Mehmet (St. Mirren), Michael Stewart (Hearts), Debatik Curri (Vorskla Poltava), Mehmet Akgün (Willem II), Cem Atan (SV Mattersburg), Hakan Delibalta (Samsunspor), Haluk Ulaşoğlu (Elazığspor), Bekim Balaj (KF Vllaznia)

KASIMPAŞA (6): Seyit Gürer (Anderlecht), Aboul Rahim Sebah (Charleroi), Hüseyin Kala (Etimesgut Şekerspor), Ersen Martin (Manisaspor), Nicolai Dimitrov (Levski Sofya), Georgi Sarmov (Levski Sofya)

ANKARAGÜCÜ (6):
Uğur Uçar (Galatasaray), Michal Zewlakow (Polonya), Aydın Toscalı (Kayserispor), Robert Vittek (Lile), Turgut Doğan Şahin (Samsunspor), Güven Varol (Manisaspor)

GAZİANTEPSPOR (6):
Emre Güngör (Galatasaray), Elyasa Süme (Ankaragücü), Mehmet Yılmaz (Eskişehirspor), Şenal Can (Antalyaspor), Yalçın Ayhan (Antalyaspor), Alper Akcam (Kaiserslautern)

MANİSASPOR (5):
Ömer Aysan Barış (Trabzonspor), Carlos Eduardo De Souza Floresta (Kahe) (Gençlerbirliği), Semavi Özgür (Ankaragücü), Adem Büyük (Beşiktaş), Bekir Yılmaz (Bucaspor)

SİVASSPOR (3):
Ceyhun Eriş (Assyriska FF), Ricardo Pedriel Suarez (Steau Bükreş), Mehmet Nas (Manisaspor)

KONYASPOR (11):
Johnnier Montano (Alianza Lima), Mahamoudou Kere (RSC Charleroi), Bassim Abbas (Diyarbakırspor), Serkan Şahin (FC Basel), İshak Çakmak (Konya Şekerspor), Gökhan Tokgöz (Diyarbakırspor), Hakan Aslantaş (Kayserispor), Caner Ağca (Mersin İdmanyurdu), Burak Karaduman (Diyarbakırspor), Adnan Güngör (Diyarbakırspor), Jonas Troest (Odense)

BUCASPOR (12):
Serkan Atak (Hacettepe), Tomas (Gaziantepspor), Victor Mendy (FC Metz), Carlos Alberto Fernandes (Rio Ave), Musa Aydın (Sivasspor), Oğuz Başaran (Darıca Gençlerbirliği), Ömer Kahveci (Adana Demirspor), Jerko Leko (Monaco), İbrahim Dağaşan (Sivasspor), Landry Mulemu (Standart Liege), Kadir Atkın (Altınordu), Kamil Ahmet Çörekçi (Milwall)

KARABÜKSPOR (4):
Emil Rosenov Angelov (Denizlispor), Vjekoslav Tomic (Hajduk Split), Fatih Ceylan (Antalyaspor), Mariel Everton Cosma Da Silva (Gençlerbirliği)

3
Yandex.Metrica